Loodusreis "Lahemaa joad ja joastikud" neljale

0.0 0 tagasisidet

Loodusreis "Lahemaa joad ja joastikud" neljale


Lahemaa rahvuspark
4 In.
Kehtib 3 aastat
Hinnagarantii
14-päevane tagastusõigus

225,00 €

225,00 €

Kirjeldus

Põnev loodusreis Lahemaale

Geotrail KS viib sind koos kaaslastega avastama Lahemaa rahvuspargi lummavat loodust. Piirkonna jugade-joastiku vaheldusrikas loodusreis on jõukohane enamusele, ei nõua füüsilist ettevalmistust ning on sobilik ja põnev läbida aastaringselt.

Kaotatud ürgorgude otsingul nõmmemännikusse äraeksinud Loobu ja Valgejõgi lähenevad Lahemaa rahvuspargi keskosas teineteisest vaid paari kilomeetri kaugusele. Selles piirkonnas asuvad neil ka kolm tähelepanuväärset veelangu – Nõmmeveski juga ja Vasaristi joastik Valgejõel ning Joaveski joastik Loobu jõel.

Nõmmeveski juga ja kanjon asuvad, kus murrab tänapäevane Valgejõgi endale läbi Kolgaküla paeplatoo kirdenõlva teed Valgejõe mattunud ürgorgu. Sellest heitlusest on maha jäänud ligi 470 m pikkune ja kuni 20 m sügavune kanjon. Joa kõrgus on vaid 1,4 m, kuid müha ja veemöllu kui palju!

Joaveski joastik Loobu jõel asub Harju- ja Lääne-Viru maakonna piiril Joaveski asulas. 20–30 m laiusel jõel on siin 160 m ulatuses kuus 0,5–1,1 m kõrgust ja mitu väiksemat astangut. Ühtekokku on jõelang sellel lõigul üle 4 m.

Vasaristi joastik on kujunenud kohas, kus Valgejõe klindiorgu vasakult laskuv Vasaristi oja lõikub sügavalt Kolgaküla klindipoolsaare kirdenõlva. Joastiku moodustavad kolm üksteisele järgnevat 0,5; 1,5 ja 1,6 m kõrgust astangut. Nende kolme ja vahepealsete väiksemate astangutega langeb vesi kümne meetri jooksul umbes 4 m. Kolmest mainitust on ojal üles- ja allavoolu veel kümmekond madalamat (alla 0,5 m) astangut.

Tsitre auks ja uhkuseks on legendiderohke liivakivikoobas Turjekelder, selleni viiv sälkorg (kuni 15 m sügav) ja muidugi kuni 5 m kõrguselt liivakivist astangult laskuv juga.

Mida kingitus sisaldab? 

• Matkajuhti;
• Sõiduautoga transport alates Tallinnast;
• Turjekeldri juga ja matk; Vasaristi joastik, Nõmmeveski juga, Joaveski joastik;
• Lõke Nõmmeveskil;

Loodusreis on sobilik kingitus kõigile, kes armastavad kvaliteetset vaba aja veetmist värskes õhus.

KINGITUSEST

Asukoht

Lahemaa rahvuspark

Riietus

Valige riided vastavalt ilmastikuoludele. Jalga kerged matkajalanõud (talvisel ajal matkasaapad või voodriga kummikud)

Kestvus

6 tundi.

Osalejad

4 inimest.

Ilm

Aastaringselt.

Lisainformatsioon

Vajalik eelnev broneerimine.


Teenuse asukoht


Teenusepakkuja

OÜ GeoTrail KS

Kõik teenusepakkuja kingitused

Vaata kõiki

0.0 0 tagasisidet

Soovitame vaadata ka: