Seitse asja, mida kevadel teha tuleb


Talv sai viimaks ometi läbi! Õues on aina soojem, kuid ilusa ilmaga kontoris töötada on lihtsalt piin. Seepärast tuleks end aeg-ajalt hellitada ning praegust aastaaega täiel rinnal nautida. Kingitus.ee eksperdid on teile selles abiks.

 

1. Revideeri riidekappi! Hooajamüükide tuhinas ostame sageli midagi ilusat, odavat ja suvist otse talve hakul. Hiljem pistame need kappi ja unustame sinnapaika. On õige aeg üle vaadata ja selga proovida, mis aja jooksul kappi on kogunenud. 

 

shutterstock_1205356752. Uuenda oma garderoobi! Ükskõik kui palju rõivaesemeid juba olemas on – sõna šoping paitab hinge. Luba endale seda nõrkust, kuid mõistlikult! Tee vajalike ostude nimekiri varem valmis ning püüa sellest mitte kõrvale kalduda. Aksessuaarid ei pea olema kallid, vaid pakkuma silmarõõmu – need lisavad sinu garderoobile uusi toone!

 


3. Hoolitse enda figuuri ja tervise eest!
Kauakestnud „liikumatu“ talv on jätnud oma jälje, kuid sellest vabaneda on lihtne. Ei mingeid Tiibeti dieete ega võlutablettide neelamist! Viibi sagedamini värskes õhus, liigu, veeda puhkepäevi teisiti, kui kohvitassi ja teleri taga, panusta aktiivsele puhkusele sõprade ja pereliikmete seltsis.

 

4. Armu! Kolleegi, juhuslikku möödujasse, omaenda mehesse! Armunud naine näeb välja lihtsalt vastupandamatuna!

 

90201204241324175. Tee suveplaane! Unistused puhkusest, vabadusest ja suvest soojendavad südant ja täidavad entusiasmiga. Mõtle sellele, kuhu puhkama sõita, kes endaga kaasa võtta, tee nimekiri selle kohta, mida uut tahaksid sel suvel proovida: ehk tasuks minna süstamatkale, või teha hoopis üks langevarjuhüpe?

 

6. Muutu! Muuda soengut, lase varbaküüned erksavärviliseks lakkida, leia endale uus hobi, tee nalja ja mõnule – saagu kevadest uus pöördepunkt!

 

7. Rõõmusta lähedasi! Tee neile kingitusi ilma põhjuseta, lihtsalt „niisama!“ Mine emaga puhkepäeval spaasse, reserveeri sõbrannadega kolmeks tunniks saun, aga armsama seltsis võiksid proovida õhulendu paraplaanil – kaunite Eesti maastike kohal. Käi kevadega kaasas – aeg on uusi muljeid saada!

 

KINGITUS.EE kingieksperdid

 

 

Valentinipäev? Sõbrapäev? Iga päev on sõbrapäev!

Seekordses blogis kirjutab kingiekspert Ingrid oma mõtetest seoses sõbrapäevaga.

Minu jaoks on sõbrapäev olnud alati ennekõike päev, mida tähistati koolis salajaste kirjakeste ning naljakate/piinlike armastusavaldustega. Täiskasvanuna ei ole ma sellele väga palju tähelepanu pööranud. Nüüd vanemana olen aga hakanud aina enam mõtlema, et iga päev võiks olla sõbrapäev! Valentinipäeva kingitusi võib teha iga päev.

Pole midagi öelda. Tihti on ikka nii, et sõprade ja lähedastele oskame teha kingitusi ja öelda ilusaid sõnu vaid mõnel juhul: kui on nende sünnipäev (ja oli meeles!), kui on jõulud (ja leidsin hea kingi, jess!) või kui endal on vesi täitsa ahjus ja vaja abi. Ma olen super rõõmus aga, et aina enam pannakse üles sotsiaalmeediasse ka lihtsalt pilte, kus tuntakse rõõmu kellegagi koos olemisest ja väärtustatakse, kui ägedad lähedased ikka on!

Minu meelest võiks olla iga päev sõbrapäev ja üllatuse tegemiseks ei ole vaja mingit ettekäänet! Olgu sõbrapäeva kink siis telefonikõne, mõnus kohvikuskäik või hoopis mõni äge elamus/kogemus! Ega pensionieas ei meenuta me ju ületunde tööl või seda hetke, kui köök ideaalses korras oli. Meelde jäävad ikka ägedad kogemused ja vinged elamused sõprade või lähedastega. Näiteks mina jään kindlasti meenutama seda ühte korda, kui töökaaslastega laulukaarelt alla kiikusime (ja ma julgesin!) või isadepäeval terve perega põgenemistoast väljapääsu otsisime (kujutage ette oma vanaisa põgenemistoas!).

Igal juhul, sõbrapäev on juba ukse ees! Blogi lõpetuseks toon välja mõned vinged elamused meie valikust. Kingitused sõbrapäevaks:

 

Top jõulukingid 2018

Millised on Kingitus.ee populaarseimad jõulukingitused 2018? Vastuse annab tootejuht Sigrit.

Millised on Kingitus.ee kõige populaarsemad kingitused sel aastal?

See aasta ei erine palju eelmistest aastatest. On mõned kingitused, mis on populaarsed aastast aastasse nagu langevarjuhüpe või sõit superautoga. Need on sellised elamused, mis tavaliselt on inimeste südamesooviks, kuid mida nad võib-olla ise alati ei raatsi või ei julge ise teoks teha. Siis on hea, kui keegi sind natuke tagant utsitab. Samas on aina populaarsemad ka meie eriõhtusöögid: õhtusöök pilkases pimeduses ja sita teeninduse õhtusöök. Inimesed otsivad põnevaid elamusi. Sügisel tulevad kindlasti jälle esile puhkusepaketid ja massaažid, sest inimesed otsivad lõõgastust.

Mida Sa kinkida soovitaksid?

Sel aastal on tulnud meie valikusse palju uusi ja põnevaid kingitusi. Ma usun, et kõige olulisem on veidi selle inimese peale mõelda, kellele kinki teha tahad ja valida südame järgi. Kui aga kuidagi ei oska valida, võib alati osta ühe meie populaarsetest kingituspakkidest. Olen valinud kingid sinna nii, et tõesti igaüks endale midagi sobivat leiaks.

Too palun välja 5 kingitust, mida ise saada sooviksid:

Thaiana õlimassaaž: Kes meist ei tahaks peale pikka sügist väikest lõõgastust. Tai massaaž on parasjagu tugev ja lõõgastav ning seda teevad tõelised spetsialistid.

Niitvälja golfi “Rohelise alguse pakett”: Mulle väga meeldib disc-golf, sest minu meelest on väga mõnus veeta päev sõpradega looduses väikese võistlusmomendiga. Suvel on mul kindlasti plaanis teha läbi golfi algkursus. Ehk saab sellest minu uus hobi lohesurfi kõrval.

Sita teeninduse õhtusöök: Ei ole midagi lõbusamat kui õhtupoolik sita teenindusega. Kuigi ma olen üritusel juba mitu korda osalenud ei väsi ma sellest, sest iga õhtu on täiesti unikaalne ja iga kord mõtleb restorani meeskond midagi uut ja hullu välja!

Käsitööjäätise töötuba: Ma olen üks neist inimestest, kes võib aasta läbi jäätist kahesuupoolega süüa. Udu baari jäätisevalmistamise töötoas õpib juurde kuidas segada maitseid ja saab ise maitsta head ja väga naturaalset jäätist.

Lend paraplaaniga: Lend paraplaaniga on üks meie populaarsemaid kingitusi aastast- aastasse ja seda põhjusega. See ei ole nii hirmus kui langevarjuhüpe, samas saad sa täisti erakordse õhuelamuse osaliseks.

Kas kuskilt saab ka näha, millised on hetkel Kingitus.ee kõige populaarsemad kingitused?

Jah, seda saab vaadata: https://www.kingitus.ee/joulukingitused/top-30

PS! Kõigile kingiostjatele soovitan endale kõikide kinkide ostmise järel teha pikk pai ja soetada preemiaks Forum Cinemas kinopiletid, mis on hetkel eriti hea hinnaga müügis.

 

Purustame müüdid golfist

Golf ei ole Eestis väga levinud ning sellest ei teata ehk nii palju, kui mõnest teisest ägedast spordialast. Seekordses blogis uurib kingiekspert Ingrid enimlevinud müüte golfist. 

Golf on kallis

Tegelikult  saab golfimängu hinda võrrelda tavalise spordiklubi liikmelisusega. Niitvälja Golfis on mitmeid erinevaid pakette. Näiteks mahukas Rohelise Alguse pakett, mis on parim toode alustajale, maksab 149 €. See sisaldab endas nii Green Cardi kursust, jätkukursuseid, mentorringe kui ka kahe kuu jooksul piiramatut golfimängu koos tasuta varustusega. N-ö hooaja paketi hinnad on Niitvälja Golfikeskuses 290 eurost kuni 1200 euroni, mis teeb keskmiseks kuutasuks ca 70 eurot. Tegelikkuses on seesamaväärne nii mõnegi spordiklubi liikmelisusega ja lisaks saab aega veeta vabas õhus, mitte higises spordisaalis!

Golf on härrasmeeste ala

Golf pärineb Šotimaalt, kus XV sajandil taoti ümmargusi veerekive looduslikul väljakul. Esimene golfiklubi loodi 1744. aastal. Tol ajal oli golf härrasmeeste ala. Tänapäeval jõuab golfi juurde aga ka aina enam naisi ning lapsi. Niitväljal on lausa eraldi naistesari “Sõbrannad”, kus naised tulevad kord kuus kokku ja võistlevad.

Golf on ala, mida harrastatakse üksi

Kuigi golf on individuaalala mängitakse golfi palju ka sõprade või perega. Keskmiselt kestab golfiringi läbimiseks 4,5 tundi. Sellepärast tullakse aina enam kogu perekonnaga golfi mängima. Golfimängul vanuselisi piiranguid pole ja see on hea võimalus veeta koos aktiivselt aega.

Golf on lihtne ja ei anna piisavalt koormust

Ühe golfiringi jooksul läbib inimene ca 10 000 sammu ehk 6-7 km. Mängida tuleb tempokalt, kuna väljakule minnakse 8-minutilise vahega ja iga raja läbimiseks on ette nähtud konkreetne aeg. Niisiis golf ei ole sugugi kerge spordiala, vaid golfi mängides veedad aktiivse päeva vabas õhus. Golf on ka ala, mille tehnikat võib täiustada terve elu ja lihtne seetõttu see kindlasti ei ole.

Uurides golfi kohta tekkis endal kange tahtmine golfi proovima minna. Õigemini ongi see meil terve meeskonnaga suvel plaanis. Golfipakett kingitusena tundub mitmes mõttes hea idee. Ühelt poolt on see hea põhjus kingisaajal tegeleda millegi aktiivsega – näiteks on see hea võimalus ärgitada oma lähedasi või tuttavaid spordiga tegelema. Teisalt on see hea kingitus kellelegi, kes on enne erinevaid spordialasid harrastanud ning midagi uut proovida tahaks. Kolmandaks on see eriti vahva idee inimesele, kellel on alati kiire. Võimalus end mõneks tunniks infovoost välja lülitada ning keskenduda hoopis palli taga ajamisele on väga hea viis stressi peletamiseks!

Erinevaid kingiideid leiad: Niitvälja Golfi kingitused.

Miks rulli-rulli-rullida? Sest rullmassaaž on tõhus ja mõnus!

Rullmassaaž on saanud viimasel ajal väga populaarseks. Mis on aga selle massaaži saladus? Miks sellest nii palju räägitakse? Lühidalt öeldes on rullmassaaži võlu selles, et lisaks lõõgastusele ja kasulikule mõjule aitab see ka keha trimmida! Täpsemalt rullmassaaži mõjust kirjutab meie seekordses blogipostituses kingiekspert Ingrid.

Kiirendab vereringet

Vereringesüsteemis liigub kahte tüüpi vedelikku: veri ja lümf. Veri, süda ja veresooned moodustavad kardiovaskulaarse süsteemi. Lümfivedelik, lümfisõlmed ja lümfisooned moodustavad lümfisüsteemi. Mõlemad koos, südame-veresoonkond ja lümfiringe, moodustavad keha vereringesüsteemi. Rullmassaaž koostöös infrapunakiirgusega masina sees paneb lümfi ja vereringe kiiremini liikuma.

See aitab omakorda väljutada kehal aineid, mida ta ei vaja. Näiteks ei saa ladestuda rasvad ja muud jääkained. Rullmassaaž aitab võidelda tselluliidi vastu ning trimmib keha. Regulaarsel rullmassaažil on tuntavad tulemused nii enesetunde kui ka kehavormi suhtes. Beautiful Me kodulehelt võib lugeda üllatavatest edulugudest, kus kehalt on kaotatud mitmeid sentimeetreid läbimõõdust.

Lõdvestab lihaseid

Rullmassaaž on lümfimassaaž ja spordimassaaž ühekorraga. Puidust rullikud masseerivad erinevate pooside läbimisel pea terve keha läbi. Massaaž algab jalataldadest jõuab ülaselja ja käteni. Rullikud teevad oma tööd aga intensiivselt ja tihedalt: selleks, et samasugust tunnet saada oleks vaja vist küll umbes kolme inim-massööri! Ei tasu unustada, et rullmassaaž on ka väga mõnus lõõgastus meestele.

Teen ise nagu tahan!

Ma tean palju inimesi, kes massaaži ei armasta, kuna neile ei meeldi teise inimese puudutus. Selle massaaži puhul seda muret ei ole, sest lõõgastus viiakse läbi masinal. Rullmassaaž on selle poolest äge, et sa saad täpselt ise valida, millise tugevuse ja intensiivsusega massaaži sa tahad. Soovi korral saad ühele kohale rohkem või vähem keskenduda. Ise tead ju kõige paremini, mis koht armastust vajab! Tänu sellele, et Beautiful Me kehasalongil on mitu asukohta üle Eesti, on rullmassaaži ka väga mugav minna.

Kokkuvõttes on rullmassaaži suurimaks plussiks, et see aitab nii parem välja näha kui ka end hästi tunda! Tore on sealjuures, et kindlasti on see üks odavamaid ja tõhusamaid massaaže ühes! Kuigi mõnusat lõõgastust ja kalorikaotust sain kogeda juba ühe massaažikorraga on rullmassaaž tegelikult kõige tõhusam siiski kuurina tehes. Vaata lähemalt: Rullmassaaž Beautiful Me kehsalongis.

Mida kinkida jõuludeks? 7 nippi parima kingi valimiseks!

Mida kinkida jõuludeks? Kingitus.ee

Mida kinkida jõulukingiks mehele? Aga mida vanaemale või… töökaaslasele?! Sellise jõulukingi väljanuputamine, mis inimesele meeldib, mida ta naudiks ja mida ta ka kasutaks, on vahel tõeliselt raske. Selleks on vaja teada veidi inimeste harjumustest, eluloost ja tujudest. Siin on mõned sammud, mida järgides leiad sobiva jõulukingi igaühele!

1. Pane mõte tööle! Mida sa sellest inimesest üldse tead? Kas ta on mees või naine? Kas talle meeldib aktiivne tegevus või armastab ta pigem kodus diivanil lesida? Mis on tema hobid? Kas ta on kunagi rääkinud sulle oma unistustest? Kui mõtled kõik need asjad läbi, on kingisaajale kindlasti märksa lihtsam kinki leida. Võib-olla saad toetada mõnda tema hobi või täita mõne ta unistuse. 

2. Küsi abi! Kindlasti oskab mõni tema lähedane sulle rääkida tema hobidest harjumustest, arvamustest või muust, millest sina veel ei tea!

3. Vali ala! Nüüd, kus Sul on juba veidi infot sellest, mis inimesele meeldida võiks, vali valdkond, millest Sa ise kõige paremini tead ja seetõttu hea kingi valida oskad.

4. Ole loominguline! Olgu kingituseks mõni elamus või asi, selle saab alati pakkida viisil, mis muudab selle isikupäraseks ja põnevaks ning näitab, et oled tõesti kingitusse panustanud. Lisa näiteks kingile äge tervitustekst või kirjeldus, miks just sellise kingi valisid! Sel viisil võib isegi sokipaar olla tõeliselt eriline kingitus.

5. Kuula! Kui Sa veedad kingisaajaga natukenegi aega, siis jäävad sulle kindlasti kõrvu mõned vihjed nagu “Tahasin, et mul oleks…”; „See on hea idee…“; „Ma olen nii väsinud sellest vanast…“ Nii saad kinkida inimesele midagi, mille puhul ta võib olla isegi ei teadvustanud, et ta seda vajab!

6. Mine poodi! Mine kingisaajaga poodi ja püüa selgeks teha, mis talle meeldida võiks või mis poodidesse teda tõmbab. Võib-olla annab ta sulle teada mõnest salasoovist või huvist, mis talle kättesaamatu on olnud!

7. Küsi! Lihtsalt küsi inimeselt, mis on tema kingisooviks. Muidugi ei ole selline kink suur üllatus või originaalne üllatus, aga samas said täita kellegi unistuse!

Kust alustada? Kõige parem on aga jõulukingi valimisel alustada sellega, et vaatad ringi ja uurid, milliseid kingitusi üldse leida võib. Kergesti võib juhtuda, et mõnest valikust ei olegi sa enne teadlik. Vaata siit: https://www.kingitus.ee/joulukingitused

 

Parim isadepäeva kingitus leitud?

Seekordses blogis otsib kingiekspert Ingrid parimat kingitust isale. 

“Mida kinkida isale?” See on iga isadepäeva, jõulude ja isa sünnipäeva lähenedes kõige keerulisem küsimus. Kui emale leiab ikka kingi: ta armastab nii poode kui ilusaid ja põnevaid asju. Siis isale on kingitust alati maruraske leida.

Esiteks on tal kõik olemas. Põhimõtteliselt on ta üks neist inimestest, kes võiks elada nendes 80ndate moodsates korterites, kus igal pool ainult valged pinnad. Ta lihtsalt vihkab nipsasju. Teiseks ei ole tal ühtegi hobi. Olgu, talle meeldib veidi oma töötoas nokitseda ning minu järjekordset lõhutud asja parandada… Kuid kui aus olla ei tea ma tööriistadest mittemidagi. Kõige hullem on kinkida midagi enda meelest meeletult praktilist ja kallist ning pärast tuleb välja, et panid just õige pisut, ja kõige olulisemaga pange. 

Nii olengi ma jõudnud põhimõttelise otsuseni, et isadepäevaks ma oma isale asju ei kingi. Sokke võib-olla võiks osta, aga see on ikka tõsiselt igav. Natuke valus ja enda rahast kahju oleks vaadata neid asju kapipõhjas vedelemas. Ja tegelikult ma usun, et ma olen jõudnud lahenduseni ning leidnud isadepäeva kingituse, mis mu isale päriselt ka meeldib.

Nimelt, iga aasta korraldan ma terve meie suure perega midagi ägedat. Ma tean, et meie koosolemine toob mu isale rõõmu (prekondlikud draamad käivad muidugi ka asja juurde). Isegi kui ma ise parasjagu kohal olla ei saa, saan ma korraldusse alati sõna sekka öelda ja isale näiteks kinkekaardi õigel päeval meili peale poetada. Siis tal ei ole enam pääsu:)

Ja neid üritusi võib olla tõeliselt erinevaid. Ühel aastal käisime Meremuuseumis. üks kord käisime elamusgolfis (mina jäin viimaseks, aitäh) ja põgenemistoas (saime välja 58. minutil, oleme geeniused :P). Ma olen hästi pikalt mõelnud, et võiks minna ka õlleõhtusöögile Tartusse (nii äge vunts!) ja äkki pimeõhtusöögile (noo süüa isale meeldib). Kuna ma ei ole kunagi oma isaga kahekesi kalal käinud, siis tundub ka see asi, mille peaks ära korraldama (tundub nagu mingi asi, mida kõik lapsed raamatutes ja filmides isadega teevad).

Samas võib-olla see aasta peaks võtma ette hoopis midagi teistsugust. Näiteks minema sigarirullimise õpituppa või sita teeninduse õhtusöögile. Või siis… lihtsalt restorani õhtusöögile või lõunale. Paar aastat tagasi käisime Kaerajaanis, see oli küll väga äge (otse Raekoja platsil) ja njomm.

Õnneks on mul veel natuke üle nädala aega oma pead vaevata ja planeerida. Usun aga kindlalt, et mingi lahe üritus on parim kingitus, mis ma välja mõelda suudan. Kui Sul on ka kinki vaja, siis vaata Kingitus.ee kingitusi isadepäevaks.

 

 

 

Kingieksperdid käsirelvadega kõmmutamas

Saabunud on Eesti sügis ja välised elamused hakkavad asenduma tubasematega. Seekord seadsime tiimiga sammud Taktikalise Laskmise Keskusesse, kus soovisime proovida erinevate käsirelavade jõudu.

 

Elamustestijatega liitusid ka kogenud Kingitus.ee eksperdid – seltsis segasem. Lasketiirus võeti meid soojalt vastu ning juhatati ruumi, kus saime esmakoolituse, kaitseks prillid ja kõrvaklapid. Olime kõik veidi pinges: paljudel esimene kord relva käes hoida, teistel oli see aastatetagune kogemus.

 

Laskmas Taktikalise Laskmise Keskuses

 

Alustasime vaikselt ja väiksema relvaga, milleks oli maailmakuulus ja üks müüdumaid 9mm käsirelvu. Saime lasta 10 lasku paljudes riikides jõustruktuuride poolt kasutatavast relvast- Glock 17nest. Polnudki hullu, tagasilöök pea et puudus! Nalja sai kõvasti ja kõik lasid julgelt!

Lasketiir Tallinnas

Liikusime edasi suurema relvani- AK-47. Väga huvitav pill: juba jõulisem ja sai tunda end kui tõeline laskur. Sihitiseme, lasime, nautisime – tagasilöök oli taas väike.

 

Betra laskmas

 

Vintpüss M4, oli aga juba täiesti teisest kategooriast. Pauk oli juba nii kõva, et ehmunud naised toanurgas ootasid ja hüppasid kohalt. Relval oli peal optiline sihik, mis lasi meid oma laske eriti täpselt sooritada ja pärast laskemärki vaadates oli kohe uhke tunne, kui täpselt esmalaskja lasta suudab.

Gert laskmas vintpüssiga

 

Kõige-kõige huvitavam relv, mida lasta saime oli pumppüss! Kes poleks filmis näinud, kuidas seda stiilselt käetõmbega alt laetakse?  See relv tekitas lausa ärevust. Kahjuks sellist stiilset laadimist meie ei katsetanud, pidavat relva rikkuma, kuid pauk relvast oli juba suursugune: tagasilöök mega, aga adrenaliin ainult küttis ja lask lasu järel oligi juba meie viis lasku tehtud.

 

Betra laskmas pumppüssiga

 

Tegemist oli väga vinge kogemusega. Esmalaskja, kellel puudub kogemus relvadega sai suurepäraselt hakkama! Milline elamus! Meie tulemused märklaual olid suurepärased, enamused meist said sihtimisega väga veenvalt hakkama. Meie koju õunaraksu ei tasu tulla!

Kingid leiad meie kodulehelt: Taktikalise Laskmise Keskuse elamused 

 

 

 

 

Hülgeretk Kaberneemes

Sügise saabumise puhul mõtlesime elamustestijatega minna Kaberneeme hülgeretkele. Meie pisikest Eestit ümbritsevas Läänemeres on palju saarekesi, hülgeretke alustades saime teada Prangli lähedal asuvatest saartest. Üks neist oli Malusi, kuhu ka sihi seadsime, sest just seal lähedal peesitavad sügise hakul hallhülged.

Enne Malusile suundumist, loeti meil kenasti maa peal üle ning giid saatis meid laevale. Juba sadamast väljudes kõneldi meile Kaberneeme ja ümbritsevate saarte pikast ja põnevast ajaloost. Eriti rikkaliku jälje oli jätnud veneaeg, saarte ja Soome vahelt käis kaubavedu.

Meie retke merel tegi eriti mõnusaks suurtoetaja- Eesti ilm. Tuulevaikse ja päikselise ilmaga oli lausa lust nautida teekonda päevakangelaste, hüljeste juurde. Sõitsime koos teiste huvilistega mõnusas paadis ning mõnda linnuliiki kohates teadis  giid kohe kellega tegu ning kui tihti neid isendeid Eestis kohtab. Kui eesti keeles kuuldud, sai ka inglise keeles arendada oma sõnavara uute lindudega.

Juba varsti oligi käes see oodatud hetk, kui esimene hüljes klassikalise muusika peale oma pea vee alt välja pistis. Just nii, hüljestele meeldib selline meloodia- rahulik, vaikne ja klassika. Nad on ühed uudishimulikud karvakalad, nagu me ka tõdesime, kui mõne hetke pärast neid juba kümne kanti meie ümbrusesse oli kogunenud. Kindlasti soovitame kaasa haarata isikliku binokli, siis saab lähemalt uurida ja nautida vaatepilti. Kuna meil endil kaasas polnud, saime giidilt laenata ja nägime neid tegelasi ka lähemalt.

Üks eriti uhke hülgeke peesitas meie ees kivil terve aja vältel. Giid aina ohkas ja kordas, et sellist vaatepilti, et üks hüljes nii julge on, pole ta ammu näinud. Saime teda vaadata nii ühelt küljelt, kui ka teiselt, sest ega üks pool ta kehast ometi vähem vaadatud ei saanud olla. Hiljem uudistasid ka teised hallhülged tema juures.

Seikluslik päeva algus tehtud suundusime tagasi sadamasse. Saime uurida erinevaid kaarte ning raamatuid, mis olid kirjutatud Eesti ajaloo põhjal. Kas te teadsite, et kunagi on ka hülgeid kodustatud ja isegi Eesti saartel? Aga just nii tehti, sest kui inimlõhn loomal küljes siis emasloom enam teda omaks ei võta. Uurisime teoseid ja juba olimegi sadamas tagasi.

Selline retk on ergastav ja paneb mõtlema looduse tähtsusele ja ilule. Kindlasti hea vahepala, kui pole ammu looduses käinud või pikk töönädal seljataga.

Silmad lõid särama, et tahaks ka? Agaaa paluuun, siit saab 🙂 www.kingitus.ee/kingitus/hulgevaatlusretked

 

Betra Käsper

 

Kuidas ma otsustasin, et müün oma korteri maha ja ostan jahi!

Ühel mõnusal, natuke tuulisel päeval kutsus GoGroup meid ühele mõnusale tiirule Tallinna lahel. Seadsime sammud Pirita TOPi poole, kus meid ootas juba meeskond, eesotsas kapten Aare Kööbiga. Tegu oli Go jaht Sylviaga, mis on A-klassi ookeanijaht ning mahutab kuni 12 inimest. Nautisime seda sõitu juba esimesest hetkest. Liikusime mootori abil lahele ning saime Tallinnale heita hoopis teistmoodi pilgu. Vaatasime lähemalt üle suured kruiisilaevad ning kalasadama, elasime kaasa laste trennile, kes tegid oma esimesi samme, et neist saaksid kunagi maailmamerede seilajad. Olles talvel näinud just filmi “Ahto. Unistuste jaht”, loodan ma siiralt, et see meretuhin ei lähe neil kunagi üle ja ka tulevikus leiaks igast sadamast vähemalt ühe eestlase.

Merel heiskasime purje ning see oli koht, kus kõigil adrenaliin tõusis. Jaht tegi korraliku kannaka ning olin siiralt üllatunud, kui kiirelt selline suur asi võib end teise suunda keerata. Vahepeal olime muidugi korralikult kreenis, igaüks hoidis kinni kust sai. Hirmu ei tundnud keegi, pigem kõik läksid lapsemoodi hoogu ja seda manöövrit sooviti veel ja veel. Kõige julgemaks meremeheks sai meie noorim osaleja, Simona – 7aastane tulevane purjetaja!

Kapten Aare Kööp on tõeline merekaru. Rääkis kogemuslugusid, tegi merenalja ja lasi julgematel seista jahi ninas, teate ju küll seda kuulsat Rose ja Jacki hetke Titanicul 🙂

Mulle anti kätte rool ja suund. Selline suur jaht allub üllatavalt hästi ning juba natuke keeramist võib sind hoopis teisele poole viia. Polegi nii keeruline….avamerel 😀

Tegu oli ülivahva elamusega ning soovitan kindlasti kõigil minna. Pidada seal siis sünnipäev, mõnus õhtu sõprade või perega. Saad kätte oma esimese kogemuse ning ehk ka käe soojaks ja pisikese särina südamesse tiksuma, et ehk leiaks oma ellu ühe vahva hobi. Mina näiteks läksin sealt ära veendumusega, et milleks mulle korter, kui jaht tuleb koos magamistoaga ja võimalusega lihtsalt soojemate tuultepoole minema seilata, kui siinkandis hakkab taas lund sadama.

Püüa vähemalt iga nädal teha üks asi, mida sa mitte kunagi varem ei ole teinud! See on juba 52 uut kogemust aastas!