6 aastat uiskudeta

Seekordses blogis kirjeldab praktikant Kersti oma esimest uisutamiskogemust üle pika aja.

Nagu ka pealkirjast lugeda võib, olin enne tänast viimati uiskudel 6 aastat tagasi. Kui sain kingituseks uisutamise Tondiraba Jäähallis, tekkis mul koheselt hirm. Teadsin, et nii kaua uisutamiseta midagi head ei tõota. Tagantjärgi mõeldes kartsin vist liialt palju.
Tondiraba Jäähalli saabudes, sain endale kapivõtme ning  uisud.  Kui uisud jalga sain, tuli ennast kokku võtta, hirmust üle saada ning uisuplatsile liikuda. Plats oli rahvast täis, kuid ruumi jagus kõigile.

20180209_112308

Kui uisuplatsile astusin, tundsin et ilma toeta ei suuda üldse püsima jääda. Haarasin kohe platsi äärest kinni ja tundsin, et nii võib vaikselt platsil edasi liikuda. Kaks esimest ringi ei julgenud kordagi äärest lahti lasta. Kolmandal ringil üritasin paar korda iseseisvalt uisutada, kuid sain aru, et veel on liiga vara ennast ületada. Nii jätkusid veel mõned ringid, kuni vaikselt hakkas uisusamm välja tulema. Siis sain juba uisutada nii, et äärest kinni ei hoidnud, kuid hoidsin ennast igaks juhuks selle läheduses.  Paar korda olin lähedal ka kukkumisele, kuid õnneks suutsin siiski tasakaalu hoida ja püsti jääda.

Lõpuks, kui uisutamine hakkas  välja tulema ning sain aru, kui mõnus ja äge see tegelikult on, oli aega järele jäänud vaid 10 minutit. Nautisin viimaseid hetki ning julgesin uisutada ka uisuplatsi keskele. Samuti uisutasin platsil ringe nii, et  kordagi äärest kinni võtma ei pidanud. Olin õnnelik, et suutsin oma hirmu ületada ning uisutamist nautida. Olen üsna  kindel, et varsti lähen uuesti uisutama.

20180209_112454

HIRMu juures

Seekord jagab oma kogemust põgenemistoast HIRM kirjanik Mai Tõnisoo.hirm1

On tavaline kolmapäeva õhtu. Kuid see tavaline õhtu võtab õige pea ootamatu pöörde, kui saabume neljakesi Tähtvere tänavale. Lumi on maas, õhk karge. Mõnus ootusärevus on sees. Seisatame üheskoos ukse taga, küsivad pilgud lingile suunatud. Vaatan vilksamisi majanumbri poole. 4. Järelikult oleme õiges kohas.

Jõudsime pisut vara. Viin käe ettevaatlikult ukselingile. Uks on lukus … Naeratame kohmetult. „Kas see ongi esimene samm, et edasi jõuda,“ naljatame.  

Helistan. Ootame. Ja seejärel kostabki seestpoolt kolistamist.

„Tere tulemast!“ tervitatakse meid.

Välisriided nagisse riputanud, möödume hämarast baariletist ning jõuame massiivse laua ja suure diivaniga ruumi. Seal loetakse meile sõnad peale. Jõudu pole vaja kasutada, siin on väike taskulamp… Te peate ta päästma!

Seejärel juhatatakse meid pimedasse kõrvalruumi.

See hetk, kui uks selja taga kinni langeb, saab alguse sootuks uus maailm. Hämar, kõhe, koletu, ärevust tekitav. Hirm, mis sisimas vaikselt maad võtab – see lihtsalt sunnib tegutsema. Paaniliselt ringi vaadanud, mõistame, et aeg töötab meie kahjuks, kuid öeldud sõnad aina kummitavad peas. Te peate ta päästma!

Võiks ju arvata, et see pole päriselt, kuid ometi tundub kõik nii tõeline. Ja see ehmatus! Seda tuleb ise kogeda, et mõista – millegi niisugusega ristuvad teed haruharva. Kui tekib põletav soov lahkuda, aga see pole võimalik, vähemalt mitte kohe. Kui peadki olema hetkes ja samal ajal püüdma säilitada kainet mõistust.

Sest see pole ju päriselt?

Kõik näib ebareaalselt reaalne, jäänud on veel vaid mõni samm, et pääseda, et ta päästa.

„Aeg on läbi,“ kostab hääl.

Kui raputatuna lõpuks uksest välja astume, on läbi elatu ikka veel värskelt silme ees. Meil ei õnnestunud teda päästa, kuid me pole ainsad, kes on proovinud. Ka sina võiksid … Aga kas julged?

Kui vastad jah, siis tead, kuhu minna…

hirm3

 

 

 

 

 

 

Kiviõli seiklusmaal

Kingiekspert Ingrid kirjutab meie talvepäevadest Kiviõli Seikluskeskuseskivioli

Alustuseks tahan kindlasti ära mainida, et kui ma olin 15-aastane murdsin kelgutades (!) jalaluu…  Ma olen oma elus murdmaasusatades päris palju kukkunud ning suusagi murdnud. On seega täiesti loogiline, et igasugune kõrgest mäest alla laskmine oli minu jaoks kindel “Ei!”.  Aga nagu ma olen Kingitus.ee-s õppinud: kõige ägedamad on alati need elamused, mille puhul alguses hirm/umbusk olema kipub.

suusk

Mingil võluviisil oleme viimasel ajal suutnud oma talvepäevad just sellele nädalavahetusele organiseerida, kui Eestis tõesti talveilm on. Meil vedas tohutult, sest just paar päeva enne meie tulekut avati viimaks Kiviõli tuhamäe 400m ja algajate nõlv. Ega tegelikult ei oleks me ka lumepuudusel veel minemata jätnud… Ida-Võlumaal on ju igasugust uudistamist alustades Kohtla kaevandusmuuseumist kuni Narva Jõesuu spaani.

 

Kuna ma ei olnud ainus, kes esimest korda mägisuuskadel-lumelaual, oli meil ka väike mäesuusa ja lumelaua koolitus (1,5 tundi), et asjast aimu saada. Siinkohal on mul tõesti siirad tänud meie instruktorile Enele. Nimelt, kui on üks asi, mida ma tõesti ei salli, siis selleks on mõne oskuse õppimine kellegi teise valvsa pilgu all. Alati tahaks justkui kuskil salaja üks harjutada ning siis end meistrina näidata… Ene oli aga super sõbralik, tundis tehnikat peensuseni ning sisendas eneseusku. Ka ei lasknud ta meile jääda algajate mäele harjutama ja suure nõlva ees hirmu koguma, vaid viis meid pea kohe poole suure nõlva peale. Nii ei tekkinud mingit aukartust pikema laskumise ees ja tublimad meist tulid sealt juba ka natukese aja pärast nautides alla.

sikilaud

Minu ainuke mõte päeva lõpus oli, et pean Kiviõlisse kindlasti järgmine nädalavahetus uuesti minema. Tundsin, et olin just uue oskuse esimese maigu suhu saanud ning ei saa seda kuidagi raisku lasta. Lisaks kirjeldas Ene, mida järgmises tunnis juurde õppida saaks. Kiviõli seikluskeskus on tegelikult Tallinnale lähedal ning päev värskes õhus sporti tehes kõlab imehästi. Paistis ju nädalavahetusel isegi päike!

Eesti pikimad mäesuusaelamused! from Kivioli on Vimeo.

 
Õhtul ootas meid seiklusekeskuses mõnus söök ja saun. Ööbisime suusamäest vaid paarisaja meetri kaugusel hostelis. Julgen tõesti Kiviõli Seikluskeskust soovitada kõigile, kes tahavad korraldada ägedaid firmapäevi või otsivad aktiivset puhkust Eestis. Kui talvel pakub Kiviõli seikluspark mäesuusatamise võimalust, siis suvel on võimalik nautida Eesti pikimat trosslaskumist, sõita mägiautodega, discgolfida, ronida seikluspargis ja mängida kogupere action-pargis. Ühesõnaga tegevust jagub. Kingitus.ee pakub Kiviõli rahalises väärtuses kinkekaarte, millega saab kingisaaja ise vaida nii hooaja kui tegevuse. Vaata lähemalt siit: https://www.kingitus.ee/kingitus/seikluskeskus-kinkekaart tiimipilt

 

Fysiopark. Täida oma keha uue energiaga!

Fysiopark on 2011. aastal asutatud unikaalne massaaži ja liikumisravi keskus Tallinnas. Tänaseks Eesti juhtivaks teraapiakeskuseks kasvanud Fysiopark pakub võrdselt tähelepanu nii olümpiavõitjatele, noorsportlastele, kui ka kõigile teistele, kes abi vajavad. Nende professionaalsed terapeudid ja esmaklassilised vahendid tagavad kvaliteetse teenuse. Hubane õhkkond ja meeldiv teenindus loob nauditavaks iga hetke murest või rõõmust hoolimata!

fysioppp

Kingitus.ee kingieksperdid said võimaluse Fysiopargi teenuseid proovida. Kõigil oli võimalus valida, kas soovitakse klassikalist massaaži, spordimassaaži või füsioteraapiat. Massaaž aitab lõdvestada valulikke ja pinges lihaseid, kiirendada ainevahetust ning parandada verevarustust. Füsioteraapia sobib hästi nii istuva tööviisiga kui ka füüsilist tööd tegevatele inimestele. Füsioteraapia on kehalistel harjutustel, asendravil, füüsikalistel meetoditel ja massaažil põhinev taastusravi osa.  Meie kogemus näitab, et Fysioparkis võetakse kõiki kliente kui erinevaid isikuid, kuulatakse ära Sinu valukohad ja lähtutakse selleks. Alljärgnevalt oleme välja toonud meie arvamused lähtuvalt oma valikust ja kogemusest. Loe mida Kingituse.ee töötajad arvavad:

 

Merilin: Fysioparki sisse astudes võttis mind kenasti vastu füsioterapeut Maris – väga sõbralik ja professionaalne naisterahvas. Ta küsis kas mul on mingi probleem, et just füsioteraapia valisin ja mida sooviksin teada. Füsioteraapia valisin välja seetõttu, et paar aastat tagasi oli mul seljaoperatsioon, mille pärast on mu selg nõrgaks ja tundlikuks jäänud. Rääkisin talle oma mure ära ning siis hakkasime koos tegema erinevaid harjutusi seljale, nii tugevdavaid kui ka venitavaid. Harjutused joonistas ta mulle eraldi välja ning andis kaasa. Olen nende harjutustega väga rahul, teen neid usinasti. Kindlasti, kui veel mingeid probleeme tekib, külastan Fysioparki teinekordki. 

Marta-Miina: Varasemalt ei olnud ma füsioteraapiga kokku puutunud, kuna otsest vajadust pole olnud. Fysiopark oma professionaalsete töötajate ja teenindusega tegid minust füsioteraapia fänni. Seansi alguses füsioterapeut Maris uuris, millised probleemid vaevavad ning tegi ise ülevaatuse. Sellele järgnes mõnusas õhkkonnas füsioterapeuti juhendamisel harjutused, mis pikemal tegemisel peaksid probleemid lahendama. Seanssi lõpus saab kaasa samade harjutustega lehe, et midagi meelest ei läheks. Olen nüüd harjutusi teinud üpris palju ja tõesti, elukvaliteet on paranenud. Soovitaks kõigile korra füsioterapeuti külastada, isegi kui millegi üle kurta pole, et saaks kindluse ja enda kohta rohkem teada.

Ingrid: Läksin Fysioparki suure seljavaluga ja tulin sealt ära heade nõuannetega. Kohutav seljapõletik läks füsoterapeudi abiga mõne päeva pärast ära. Olen nii tänulik professionaalsete teadmiste eest!

William: Seni parim klassikaline massaaž! Minu jaoks üsna hea asukohaga füsiopark võttis mind väga kenasti massaažile vastu. Eriti meeldis, et uuriti murekohtasid ja sain ka valida, kas keskendutakse seljale või sooviksin ülekeha massaaži. Kuna rasket tööd tehes on seljaga nagu on, siis soovisin just seljale turgutust. Massaaž oli nii mõnus, et ülejäänud päevaks jäi mõnus surin sisse.

Aveli: Väga meeldiv naismassöör. Kõige sagedamini vaevab mind lihasvalu ülaseljas: kael ja õlad, kuna tööl tuleb istuda pidevalt sundasendis. Pinged ülaseljas, aga tekitavad mulle peavalusid, mis on leevenesid peale massaaži. Massöör süvenes valukohtadele ja arvestas minu valutundlikkusega. Tulevikus on plaan hakata regulaarselt külastama massööre, neist on tõesti palju abi.

Liis: Kuna harrastan sporti regulaarselt, siis suurest austusest oma keha vastu püüan ikka vahel talle lõõgastust pakkuda. Fysiopargis kogetud spordimassaaž oli parim asi, mida ma oma kehale teha sain – see tegi mu kehale täpselt seda ja rohkemgi veel, mida üks spordimassaaž kehale teha saab. Kiidan väga massööri ja kindlasti soovitan seda kõigile, kes soovivad lihtsalt lõõgastust oma lihastele või leevendust valule või mõnele muule vaevusele.

Sigrit: Tüüpilise eestlasena tean ka mina, mida tähendab seljavalu. Kuna see aga on sama tavaline kui sügisene nohu, ei vaevanud ma end sellega ning kannatasin, kombekohaselt selle korralikult ära. Kuni suvel lõi see seljavalu end tugevalt jalga ning olukorda leevendasid vaid süstid ja tugevad valuvaigistid, siis tuli Fysioparki kutse mulle kui kingitus ja võimalus taas astuda normaalsesse elurütmi. Füsioterapeut Maris oli väga sõbralik ja tundis oma ala. Proovis järgi mu keha liikumise ja andis kaasa harjutused, mida kodus igapäevaselt pean tegema. Kingituseks sain ka tennisepalli, millega end mõnusalt masseerida  Iga päevaga valu väheneb ja painduvus suureneb.

 

Aitäh veelkord Fysiopargile, tänu kellele on meil kõigil seljad sirged ja pingevabad! Fysiopargi teenused meie lehel leiad SIIT! 

Reis Taimaale iidse lõõgastusega!

thai-lotus-7

Tai massaaž on tõeliselt pikkade traditsioonidega massaažiliik, mille pärimus ulatub 2500 aasta taha! Tegemist on seguga India, Hiina ja Kagu-Aasia traditsoonilisest meditsiinist. See ei ole ainult lõõgastus vaid ka vaimne praktika.  Algselt olid massöörideks mungad ning õpetusi anti edasi vaid suuliselt, seega oli käibel mitmeid erinevaid massaažiõpetusi. Huvitav on sealjuures, et siiani varieerub Tai massaaž regiooniti ning täiesti ühteset õpetust tervendajate seas ei olegi.

thailotus10

Mis teeb tai massaaži eriliseks? Isegi kui Sa oled enne käinud mitmestes erinevates massaažides, on tai massaaž täiesti teistsugune. Massaaži jooksul vahelduvad tavapärased massaažiliigutused venituste ja joogapoosidega. Massöör kasutab enda keharaskust, et avada liigesed ja keha energialiinid. Seetõttu on tegemist teõeliselt tõhusa, sügava ja tugeva massaažiga, mille toimel vabastatakse keha mürkidest, parandatakse paindlikkust, vereringet ja immuunsust.

thailotus9

thaiThai Lotus Spa on spa Tallinna vanalinnas. Mõnusas salongis ootavad Sind Taist pärit massöörid, kes pakuvad erinevaid massaaže ja hoolitsusi. Juba spaasse sisse astudes on lihtne ette kujutada, et olete reisinud Taimaale, sest salong on hubane ja tai külalislahked massöörid võtavad Su naerusuiselt vastu.  Massaaž viiakse tavapäraselt läbi matil. Kui tegemist ei ole just õlimassaažiga on massaažisaajal seljas kerged riided. Terve massaaži ajal on tunda, et see massaaž on mõeldud nii kehale kui hingele. Kuna tagemist tugevama massaažiga, mis sisaldab ka venitusi on mõnusat tunnet veel hiljemgi tunda.
Kingitus.ee soovitab: Tai masaaži aroomiõlidega kahele!

Milline kingitus teeb südamele sooja?

kingitusperele

Varsti on jõulud ukse ees ja kõik vaevavad juba praegu pead, mida pereliikmetele kinkida. Kõik oleme saanud kingitusi, millega pole midagi peale hakata ja jäävad kappi seisma. Samas ei raatsi ka kingitud asju ära visata. Miks vaevata enda pead ja raisata raha materiaalsetele asjadele, kui on võimalus kinkida elamusi, kust ise osa võtta? Kinkides üksteisele vahvaid elamusi, annad põhjust kokku saada ka peale jõule ja veeta aega koos lähedastega. Tänapäeva elutempo on kiire ning see kõik paneb põntsu suhetele lähedaste inimestega. Hea lahendus rutiini peletamiseks on kaaslasega või perega koos lõbusalt ja põnevalt aega veeta.

 

Asjade koos tegemine toob alati rõõmu. Miks mitte veeta üks tore päev perega põnevas põgenemistoas, kus saab proovile panna üksteise usalduse ja koostöövõime või hoopiski proovida ära üheskoos võistelda kardirajal? Võib-olla tuletada meelde uisusammud? Samuti on haarav laseräng täis mängulusti ja sobib lastele kui ka täiskasvanutele, kes on oma lapselikkuse tahaplaanile unustanud. Kui tundub, et need tegevused ei ole päris sobilikud võib selle asemel üldse lõõgastuda spaas või nautida veemõnusid veekeskuses. Kui peres on ajaloohuvilisi, siis neile on palju põnevaid ja interaktiivseid muuseumeid, kus terve pere midagi uut põnevat teada või teha saab.

 

Tihtipeale on kodune perepilt ilma isa või emata, sest emb-kumb teeb pilti. Sel juhul oleks vahva kogemus lasta peret pildistada professionaalsel fotograafil. Kuigi fotograaf oskab inimesi juhendada ja kvaliteetselt hetki pildile püüda, siis pere fotosessioon on siiski koostöö.

 

Eestis on nii palju toredaid võimalusi, kuidas teha jõulukingitusest aasta meeldivaim elamus, äge sündmus. Perekond – see on meie kõige suurim väärtus ja elamused on need, mis jäävad meelde igavesti. Koos veedetud aeg lähedastega on kvaliteetaeg, mida tuleb nautida.

 

Kingitus.ee on kokku kogunud parimad elamused, mida saab teha koos perekonnaga,
kallimaga või sõpradega https://www.kingitus.ee/kingitused-kategoorias/kingitused- perele.

 

Alla neelata või mitte…?

“Kes tuli autoga? Auto võib ka siia jätta.”
“Kas on keegi, kes ei neela alla ja soovib kaussi?”
“Kes ei taha, ei pea neelama.”

 

Nii algab Eesti Baarmenite Assotsatsiooni (EBA) Koolituskeskuse Beer Star õllekoolitus Kristjan Markii juhatusel.

22662667_10155654660688592_891947074_o

Mina ei olnud autoga…ega ma loll ei ole. Juba trammiga Sossi mäe poole loksudes mõtlesin endamisi: „Noooh paar kolm õlut kindlasti seal koolitusel on, mida ma varem maitsnud ei ole. Loomulikult siis, kui seal ainult neid moodsaid hipsterite IPA-sid ei anta. Ülejäänusid olen ma ikka enamvähem järele proovinud ju.“ Läks vastupidi. Kahte õlut olin varasemalt maitsenud ja lisaks mõnda veel näinud, mis tolleks õhtuks oli someljee poolt välja valitud ja ette valmistatud. Kiirelt sai selgeks, et õlled ei jagune IPA-d ja muud, vaid IPA on hoopis sama, mis pilsner – no selles mõttes, et mõlemad on õlle tüübid. Kuigi jah, ka IPA-t sai maitsta ja sai ka teada, et kuidas, millal ja millega seda tarbida. Kurikuulus Indian Pale Ale on maitsemeelte restarter. Olgu selleks siis fishi-fish või vürtsine toit, India hele Ale puhastab maitsemeeled ja iga amps tundub jälle justkui esmakordsena.

 

Koolitus kestis viis akadeemilist tundi. Sissejuhatuseks rääkis hr. Markii õlletootmise ajaloost, kuidas see alguse sai, kus ja miks seda tegema hakati. Seejärel saime teada, kuidas toimuvad erinevad tootmismeetodid, mille järgi ka õllesid tegelikult jaotatakse. On põhjapärmiga kääritamine, mille tulemusena saadakse odralinnastest Lager-tüüpi õlled (pilsner, lager, porter, bock jne), pinnapärmiga kääritamine odralinnastest (IPA, APA, bitterid, Inglise erinevad Aled, Stoudid jne) või nisust (Belgia nisuõlled, Saksa heledad ja tumedad nisuõlled), mille tulemusel saadakse Ale-tüüpi õlled ning metsiku pärmiga kääritamine, mille tulemusel saadakse Lambic-tüüpi õlled (Faro, Gueuze, Framboise, Kriek ja teised puuviljaõlled). Peale pooleteist-tunnist kuulamist ja kuivamist asusime meeldiva osa juurde – praktika.

22662757_10155654661748592_223295833_o

Sellel õhtul sai maitsta: Paulaner- Lefe Weisbier (hele nisuõlu); A Le Coq – Premium (lager); Paulaner – Karamell Salvator (bock); Lehe – Reibas Rottweiler (rukki bock); 22664062_10155654661143592_2111093809_oPolar Monkeys – White Collar (Pale Ale); S’Peters – Ruby Red Ale (red Ale); S’Peters – Indnia Pale Ale (IPA); Lehe – Lõbus Njuufa (Black IPA); Belhaven – St Andrews (Amber Ale); Belhahven – Black Scottish Stout (Stout); Fuller’s – London Porter (Dry Stout); S’Peters – Cream Stout (Green Stout);
Lindemans –Gueze (Lambic); Lindemans – Faro (Lambicu ja värske õlle segu); Brouwerij Bosteels – Tripel Karmeliet (Belgia Ale); Lindemans – Framboise (puuvilja õlu). Jep, kes kokku luges, see teeb juba 16 erinevat õlut.

Paljusid neist varem proovinud oled? Nagu aru sain, siis valitakse uued tooted pea igaks koolituseks, nii et teisel koolitusel võib hoopis teine valik olla. Ja selleks hetkeks mina enam kindel polnud, kas sain ka tegelikult kõik kirja või jäi mõni juba ka vahele. Ja asi läks veel lahedamaks. Kõik koguti leti ette kokku ja someljee juhatusel hakati kombineerima erinevaid toite erinevate õlledega. Saime proovida erinevaid juuste, šokolaade, lihapalle terava ja soolase kastmega, mõrut rukolat ning isegi sprotte õlis koos erinevate õlledega. Täesti hämmastav, kuidas mõningad kooslused toimivad harmooniliselt ja teised ei toimi absoluutselt, mõni kombinatsioon neutraliseerib teatud maitseid ning teine toob hoopis rohkem nüansse esile

Arvestades meie vabariigi maksupoliitikat ning õllehindasid, on selle koolituse näol tegemist vägagi soodsa diiliga väljas meeldivalt aega veeta. Seal saab juua, seal saab süüa ja mis peamine, seal saab õllede koha pealt olulisemalt targemaks. Minule meeldis kogu see kontseptsioon tunduvalt rohkem, kui baaris või pubis istumine. Õnneks korraldab EBA ka dzinni, kokteilide, veinide ja muid erinevaid koolitusi, nii et edu ja jaksu Eesti baaridele ja pubidele.

 

Koguge meeldiv sõpruskond kokku ning minge nautima! Miks mitte pidada seal kasvõi oma sünnipäeva. Arvestage aga sellega, et kui otsustate alla neelata ja tahate kogu info meelde jätta ja võibolla ka kirja panna, siis mingilt maalt muutub see üsna keeruliseks 🙂

 

Smuutid võivad ka soolased olla?!

Ühel pealtnäha täiesti tavalisel päeval seadsime oma seltskonnaga sammud EBA Koolituskeskusesse, kus olime end registreerunud mõnusale smuutide koolitusele.

img_3269Meie saabudes oli saal juba smuutihuvilisi täis ning ilma pikema jututa võis koolitus alata. Juba esimestest minutitest oli selge, et tegu oli väga meeldiva ning pingevaba õhkkonnaga, kus lisaks koolitusele ka palju nalja sai. Nii saime me kirja panna erinevaid smuutide retsepte ning proovida nende maitseid, et endale just see kõige lemmikum välja valida.

 

Loomingulist mänguruumi muidugi jagus ning nii jagunesime me lõpuks pisematesse gruppidesse, et valmistada just endale kõige meelepärasemad smuutid. Mis kõige ägedam – proovida sai nii magusaid kui soolaseid smuutisid. Hiljem aga panimegi kokku retseptid just endi lemmikutest värsketest toorainetest.

 img_3274
Koolituse lõpus aga pärjati meid kõiki tunnistustega, mis seda vahvat õhtut meenutama jäävad. Seega kujutan ette, et smuutikoolitus võiks olla ideaalne kingitus suuremale grupile noortele, kes saaksid võibolla proovida uusi maitseid. Aga ka vanematele, kellel on soov võibolla katsetada midagi uut või leida ideid, millele varem pole tulnud.
img_3268
Samuti koolituse läbinud Brenda kirjutab oma kogemusest nii: “Kuna valmistan kodus igapäevaselt smuutisid, sain ma koolituselt juurde palju uusi ideid. Uueks lemmikuks on saanud spinati ja basiiliku kasutamine, mida polnud ise varasemalt proovinud. Kõige toredam osa koolitusest aga oli kindlasti ise smuutide valmistamine ja katsetamine.”
img_3263

Laavakivimaasaaž – MÕNUŽŽŽ

Seekordses blogis jagab Tõnis muljeid laavakivimassaažilt.

pixmac000013867877

Laavakivimassaaž ei ole selline nagu enamus ette kujutavad ja arvavad. Paljud minu tuttavad oletasid, et see käib umbes nii: võetakse soojad kivid, pannakse sulle peale, lastakse pool tundi mahedat muusikat, pikutad ja tukud seal laual ning siis kui kivid jahtunud võid riidesse panna ja koju jalutada. Ei, see on ikka päris massaaž ja tegelikult käis see nii…

 

Mind võttis Bai Lan stuudios vastu Marika: tore ja sõbralik naine. Tekkis tunne justkui oleksime juba ammu tuttavad. Uuris minult, kas olen varem laavakimassaažis käinud ja selgitas mida protseduur sisaldab. Samal ajal jahutas eelnevalt soojendatud laavakivid sobivale temperatuurile ning asetas seljale alt-ülesse, kattis mind paksu rätikuga ning kivid hakkasid keha soojendama. Siis asus massöör tegutsema: esimesena võeti ette jalad – jalalabad, sääred ja siis reied. Ta mudis üks haaval läbi kõik lihased ja Hiina masaažile kohaselt vajutas mõningaid punkte jala taldadel. Masseerimine oli pigem intensiivne, kuid mitte nii tugev nagu Tai massaaži puhul. Pigem selline mõnusalt „magus-valus“. Masseerimine toimus spetsiaalse laavakivi õliga, mis lõdvestab ja pehmendab lihaseid. Esialgu toimus masseerimine kätega ning viimasena ka kuumade laavakividega. Peale jalgu said oma osa käed ja viimaks selg.

 

Eriliselt keskendus Marika turjale ja kaela soontele, kuna enamus inimestel pidid sooned istuvast tööst, pikkadest autosõitudest, treenimisest jne, kinni olema. Minu puhul muheles ta, et kas mul üldse veri pähe jõuab. Mõne aja pärast selgitas ta, et sai nüüd kaela sooned natuke lahti ning ma võin tunda kerget pea pööritust. Laualt tõustes käis kõik mõnusalt ringi ning ausalt öeldes olin rõõmus, et olin tulnud jalgsi, kuna auto rooli poleks julgenud küll kohe istuda. Tunne oli selline nagu oleks otse peo lauast tõusnud:) Mõnus sumin ja surin sees.

 

Kindlasti on varsti laavakivimassaažiks kõige parem aeg käes. Kuigi mina käisin ilusal ja päikesepaistelisel suvepäeval siis kujutasin ette, milline eksootika on sinna minna kui on sombune ja tormine sügisilm või lörtsine talvepäev. Sellisel puhul oleks tegemist justkui väikese lõunamaa reisiga, kus tunned mõnusat soojust ja saad kosutust kehale ning hingele. Vaata lähemalt: Laavakivimassaaž Bai Lan salongis.

Rullides ilusaks?!

Kingieksperdid Sigrit ja Ingrid käisid proovimas Roll Studio rullmassaaži. Siit saad lugeda Ingridi värskeid emotsioone.

 

Kui nüüd päris aus olla siis olin ma rullmassaaži minnes veidi skeptiline. Vast pea kõigil on kodus mõni kapinurka visatud massaaživahend. Tihti jääb aga puudu nii viitsimisest kui ka oskusest, et seda masinat kasutada. Massaaži ja hoolduste puhul meeldib mulle aga eriti see tunne, et keegi poputab mind. Seetõttu olin alguses suhteliselt kahtleval seisukohal, kui end massaažimasina sessioonile kirja panin.

rullmassaaz_kingitus-ee_administratsioon

Roll Studio on hele, puhas ja tõeliselt hubane salong Tallinnas Tondil. Kuni detailideni läbi mõeldud sisustus andis aimu, et ka massaažist tasub midagi head oodata. Iga osaleja sai selga  mõnusa sooja riietuse ning isegi jalga sokid. Lisaks anti kummalegi meist pudel vett, mis tuli sessiooni jooksul ära juua. Rullmassaaž stimuleerib ennekõike lümfe ja aitab välja viia erinevaid mürke, sellest ka vajadus juua palju vedelikku.

sigrit_rullmassaa_kingitus-ee

Ja rullimine võiski alata!

Rullmassaaž algab jalataldadest ning käib läbi kogu keha alt-üles. Iga 4-minutilise sessiooni jooksul “rullitakse” ühte keha piirkonda. Kogu esimese protseduuri aja juhnedati meid, et oskaksime esimesel korral õigeid poose võtta. Spikker selleks on aga ka stuudio seinal täitsa olemas. Häid nippe, kuidas lõõgastada neid punkte, kuhu tavaliselt  ise jõuda ei oska, annab just instruktor. Rullimise kiirust saab ise reguleerida. Mõnuks ja raviks on rulli sees soe infrapuna valgus.

 

Kiiresti sai mulle selgeks selle massaaži suur eelis: see on võimalus ise valida, kuidas ja mis kohta parasjagu masseerida. Tean palju inimesi, kes ei armasta massaaži kuna neile ei meeldi n-ö võhivõõra puudutus. Rullmassaaži puhul seda muret ei ole. Lisaks saad ise oma lihastest otsida just seda punkti, mis valulik ning tähelepanu eriti vajab. Nagu öeldud, esmatutvumisel saab 60-minutilise prgrammi jooksul läbikäia kõik kehaosad. Ainuke osa, milleni see massaažiaparaat ei jõua on pea ning kael. Tegemist on niisiis mõnusa ja meditatiivse ajaga iseendale.

rullmassaaz_kingitus-ee_infrapuna

Trimmi massaažiga?!

Kui tegijana tundub selle massaaži suureks hüveks võimalus protsessi ise kontrollida, siis kõige suurem pluss on hoopis rullmassaaži tulemus. Lümfimassaaž parandab ainevahetust ning aitab kehal vabaneda mürkidest. Seetõttu on rullmassaaži üheks tulemuseks keha toonimine ja lausa kaalukaotus (seda küll korduvate protseduuride puhul). Lisaks parandab see vereringet ning naha elastsust.rullmassaaz_kingitus-ee_kaalualandamine

Ühe tunniajase sessiooniga kulutasime me mõlemad igal juhul umbes 354 kalorit ja saime nii mõnestki lihaspingest lahti. Lisaks andsid lihased järgmisel päeval mõnusalt tunda, et nendega on veidi tööd tehtud. Rullmassaaži pikaajalisi tulemusi esimese korraga küll näha ei saa, kuid meie esmamulje oli igati positiivne: salong ja vastuvõtt oli mõnus, massaažimasin põnev kogemus ja abimees lihaspingestest vabanemiseks. Pärast massaaži oli lõõgastunud tunne, ning tõepoolest, ainevahetus oleks justkui kiirenenud ning suur soov vett juua oli terve õhtu jooksul. Ka hind on sellel massaažil väga sõbralik ning seetõttu soovitan, nagu ja ikka alati, ka ise ära proovida: https://www.kingitus.ee/kingitus/rullmassaaz-tallinn