Põgenesime reaalsusest

Käisin oma esimesel praktika päeval testimas oma esimest elamust Baasjaamas Tallinnas. Baasjaam on koht, kus saab põgeneda reaalsest elust, kogeda midagi hoopis teistsugust kui tavaelus. Kokku saavad inimene ja arvutite poolt loodud virtuaalne tegelikkus.

Alguses võeti meid väga sõbralikult vastu ja seletati ilusti kõik ära. Kätte saab kaks pulti, millel tuleb vajutada erinevaid nuppe ja pähe VR prillid. Liikuda saab vaid teatud ala piires. Midagi keerulist tegelikult ei ole ja hasart tekib juba esimestel minutitel.

baasjaam1

Mida kõike saab Baasjaamas teha?

 

Igaüks leiab endale sealt tegevust, nii suured kui ka väikesed. Väikestele kindlasti meeldivad tulnukate ja zombidega võitlemine. Suured saavad ennast proovile panna erinevates olukordades.

Mina sain esimesena proovida keskkonda, kus maandusin kõrgel mäe tipus ja pidin üles otsima liustiku. Mäe peal ringi liikudes ning kõrgel mäe ääre pealt alla vaadates tekkis mul korraks tunne, et süda läheb pahaks. Tekkis tunne, et tuul puhub ja kohe kukun sealt ääre pealt alla.

baasjaam2

Ennast saab proovile panna ka kõrgustes, tunnetada kuidas on olla kõrgel pilvelõhkuja otsas, imetleda vaadet ja tunda seest õõnest tunnet kui järsku hakkab maja lagunema ja ainuke tee on alla. Mina instinkselt võtsin sisse maandumise positsiooni kui kuskilt kõrgelt alla hüpata ja olin valmis maanduma, et mitte pikali kukkuda, kuigi seisin tegelikult täiesti tavalisel põrandal.

baasjaam3

Baasjaamas leidub midagi ka õuduka sõpradele, kes saavad virtuaalses toas vastu astuda oma suurimatele hirmudele. Nii mõnigi meist kiljatas ja ehmus päris korralikult.

 

Virtuaalreaalsus viib sind täiesti teise dimensiooni. Külastada saab nii üksi, sõbraga või lausa terve seltskonnaga. Tule ja proovi ise järele virtuaalreaalsuse elamus, ning koge, mis tunne on olla kuskil teises kohas.

 

Kingi leiad: https://www.kingitus.ee/kingitus/baasjaam-virtuaalreaalsuse-elamus

Seiklus Pirita jõel- ja märjaks ei saanudki

Pärnu vanglast olime tiimiga pääsenud kui juba pidime suunduma Pirita jõele, kus ootasid meid juba kajakid ja instruktor.

 

Esimeseks proovikiviks sai kajakkide maha tõstmine auto pealt. Poleks elu sees arvanud, et need nii rasked võivad olla ja et nende sees on pedaalid, millega saab siis vastavalt paremale või vasakule poole lihtsamini pöörata. Igaüks sai valida endale meelepärase paadi, kokku oli meid seitse. Anastassia ütles kohe,  et tema üksinda ei sõida ja sebis end instruktoriga ühte paati. Meil oli veel üks kahene paat ja ülejäänud olid ühesed. Päästevestid selga ja aer kätte ning järgmine katsumus oli kajakki sisse saamine. Ühe käega pidi paadi servast eest ja teise käega kõrvalt paadi sillalt kinni hoidma ja siis kükakil kajakki istuma.

img_1597

Alguses tundus see päris hirmutav, kuid väga raske isegi ei olnud. Kajak oli päris kitsas ja vee peal võib sellega lihtsalt ümber käia. Hoogsamalt sõudes, oli mul küll korraks tunne, et nüüd lähengi kohe ümber, sest paat hakkas küljelt küljele õõtsuma, aga õnneks jäime kõik kuivaks. Pirita jõel oli ka väga äge, pardikesed, lossi varemed, pildistavad turistid ja grillivad poolpaljad vanamehed jõekaldal, mida kõike me seal ei näinud, kolmas elamus missugune.

 

Kajaki sõitu meenutavad veel paar päeva hiljem villid pöidla siseküljel, mis sinna hoogsast sõudmise tööst tekkisid, kuid see kõik oli seda väärt.

 

Tahad ka proovida? Kingituse leiad siit: https://www.kingitus.ee/kingitus/kajakisoidu-baaskoolitus

img_1657

Kingitus.ee nägi pealt mõrva!

Ühel eriti kummalisel hommikul leidis Kingitus.ee tiim end hämarast CCCP põgenemistubade kinnipidamisruumist, üks meist hullusärgis lae külge aheldatuna, teised kolm kinniseotud silmadega, püüdes aru saada, kus me oleme ning mis meid ees ootab. Olles natuke end kogunud, tuli meelde, et olime pealt näinud linnaametniku mõrva, mille oli sooritanud KGB ametnik. Ilmselgelt ei saanud ta meil ju minna lasta…

CCCP põgenemistoas Kingitus.ee

Uksed olid lukus, tuba oli ümbritsetud paksude betoonseintega, valgus vilkus kaootiliselt ning silmadel kulus harjumiseks mõned hetked liiga kaua. Tegutseda tuli kiiresti, põgeneda oli vaja enne, kui ka meid Pärnu liivade alla kaevatakse ja me teadmata suunas igaveseks kaome. Pead kokku ja tegustema! Põgenemisinstinkt paneb aju kolmekordsel kiirusel tööle ja ka suur hirm asendub märkamatult adrenaliiniga. Kiiresti oli vaja leida toast erinevad vihjed ja võimalusi luku avamiseks. Eemalt oli koguaeg kuulda kellegi samme, ei tea kas see oli meid valvama jäetud agent või meie enda kujutlusvili, aga mõte ja jäsemed liikusid kiiremini kui eales varem. Süda tagus rinnus, pulss oli asendunud sprinteri löögikiirusega ja veri käis organismis ringi nii kiirelt, et isegi tühi kõht ja täis põis ununesid.

pogenemistuba-parnus

Need paksud seinad päästsid ilmselt korduvalt ka meie elu, kuna raamatud ja toolid lendasid ruumis ringi, nagu oleks tegu raisakotkastega, kes üritavad meid surnuks ehmatada, enne kui suudame põgeneda. Naistele kohaselt, kiljusime nii mõnigi kord liiga valjult! Nendest seintest aga õnneks väljapoole midagi ei kostunud. See ilmselt oligi põhjus, miks meid jälgima jäetud agent kaotas hetkeks valvsuse ning ühel hetkel suutsime avada ka viimase ukse ning jooksime välja tänavale, kus juba hajusime rahva sekka ning kadusime teadmata suunas.

Tänaseni vaatame poole silmaga üle õla ning jälgime seljatagust… iial ei või teada, millal meid taas tabatakse ning oma tee Pärnu vanglasse leiame.

Esimene koht

CCCP Põgenemistoad on põgenemismängud Pärnus. Neil on 4 põgenemistuba ning lisaks saab põgeneda Pärnu vanglast!

 

Lend paraplaaniga – 3 nõuannet tõeliseks elamuseks!

lend-paraplaaniga-tallinnas

Nõuanne nr 1: Otsi põllu pealt Kingitus.ee lippu! Kuigi tänapäeval on abimeesteks kõikvõimalikud GPS-id, nutiseadmed ja jagatakse asukoha koordinaate siis lõpuks peab asukoha siiski üles leidma visuaalse vaatluse põhjal. Olles ise mõned hoovid ja lambukeste karjamaad läbi sõitnud märkasime eelnimetatud lippu põllu peal ning tänu sellele leidsime ka täpse lennupaiga Kuusiku lennuvälja lähistel (u 60 km kaugusel Tallinnast). Lennuinstruktor Viktor ütles, et paneb selle iga kord üles, kuna lipp aitab leida asukohta ja annab ka temale infot tuulesuuna ning tugevuse kohta. Kusjuures sõltuvalt tuule suunast on ka paraplaani lennu asukoht mõne kilomeetri võrra erinevas asupaigas. Mõne kilomeetri jagu just selle pärast, et nii pikk on hoovõturada.

img_1229

Kui meie seltskond oli mõnevõrra ärevil ja närveldav siis Viktor, kes kogu lennunduse operatsiooni juhtis ja instruktaaži läbi viis, oli hämmastavalt muhe ja rahulik mees. Tema jaoks on muidugi lendamine igapäevane asi ja jalga värisema ei pane. Kui meie seltskonnast esimesele traksid külge pandi, trossiga auto külge aheldati ja paari kolme sammu pealt õhku tõmmati asendus kogu hirm ja ärevus ahhetama paneva õndsusega. Kujutage ette, et olete trossiga auto küljes, mis sõidab mööda põldu kiirusega ca 100km/h, siis ütleb seljatagant mees „NÜÜD“, saad teha paar-kolm sammu ja juba oledki kuidagimoodi jalad maast lahti. Järgmise viie minuti jooksul tõmmatakse teid kahte auto-trossi-langevarju kombo abil ca 550-600m kõrgusele maapinnast ning lastakse trossi küljest lahti. Miskisuguse spets viguri piiksumine (mis annab teada, et kogutakse kõrgust) lõppeb ja algab langemine. Vaade nagu lennukist, ainult et näed oma enese varbaid taeva laotuses rippumas ja kogu see pilt tundub kuidagi sürreaalne, justkui vaataks nagu telekast kogu pilti aga tunnetad kogu ümbritsevat. Vähemalt minul ei olnud üleval vähimatki hirmu ega kartust, kõik oli järsku nii ilus ja rahulik. Täiesti uskumatu on see, et 500m kõrguselt näed sinna kust hakkasid tund aega tagasi autoga sõitma – siit on näha nii Kuusiku, Rapla kui isegi Tallinn. Visuaalselt on täiesti eristatavad teletorn ja Lasnamägi jne.

paraplaanilend

Nõuanne nr 2: Ütle jah! Peale mõningast liuglemist ja vaate nautimist küsib Viktor kindlasti: „Kas teeme natuke adrenaliini ka?“ Meie kõigi käest küsis … ja kõik vastasid „jah“. Vot siis läks ägedaks! Kuigi paraplaaniga päris surmasõlme teha ei saa siis tunne on selline nagu teeksid neid vähemalt kolm või neli korda. Seda tunnet võiks võrrelda kõige vingemate ameerika mägedega, kus päris mitmel korral ei saa aru, mis pidi sa päris täpselt oled ja päris mitmel korral saad aru et oled vabalangemises.

 

Nõuanne nr 3: Tee mõned sammud. Igatahes avastad mõne aja pärast, et oled maale oluliselt lähemal ning saad vastavaid juhendeid maandumise kohta. Kui õige aeg käes ja märku antakse ajad tagumiku üle serva, jalad kõhu alt välja ja teed mõned jooksusammud, et vari teile peale ei langeks. Muidu oled jupp aega selle suure tekikotti meenutava asja sees ja harutad nööre lahti. Kusjuures see õhkutõusmise ja maandumise osa on uskumatult sujuvad – mina eeldasin oluliselt rohkem põrutamist ja raputamist. Lend paraplaanil on väärt kogemuse ja väga hea ettevalmistus näiteks nendele, kes plaanivad langevarjuhüpet, kas siis iseseisvalt või tandemina. See annab ilmselt mõnusa aimduse ees ootavast. Igatahes tänud Viktorile, et ellu jättis ja palju õnnelikke lende kõigile!lend-paraplaaniga

Kui ka Sina tahad seda elamust proovima minna siis vaata siia: https://www.kingitus.ee/kingitus/paraplaan-lendamine-ohusoit

 

 

Siluett – aeg iseenda jaoks

Seekordses blogis on väike intervjuu ilusalongi Siluett juhi Maria Fivegeriga. Uurime temalt, mille poolest erineb Siluett teistest Tallinna ilusalongidest. Milliseid põnevaid üritusi seal korraldatakse?

10409378_795240737200413_7619930790453096403_n

Mis teeb Silueti eriliseks?

Oleme hubane salong keset südalinna, kuhu saab peituda kiire ja kärarohke linnamelu eest. Meie teenused on valminud koostöös Eesti looduskosmeetika tootjatega ning pakume hooldusi nii näole kui kehale. Meie juures on võimalik täiendada oma teadmisi köögispaa õhtutel ning meil leidub käsitöö kinkekaarte, millega kutsume üles kinkima elamusi ja kogemusi!

 

Salongi nimi on tegelikult: “Siluett – Eesti looduskosmeetika salong”? Mis selle nime taga peitub? Kuidas kasutate looduskosmeetikat? 

Siluett pakub teenuseid ainult Eesti looduskosmeetikaga. Oleme välja töötanud erinevaid näo- ja kehahooldusi, maniküüre, pediküüre, kus kasutame erinevate Eesti brändide tooteid koorijatest kreemideni.

 

Milliseid brände kasutate?

Hetkel teeme koostööd kodumaiste brändidega nagu Joik, Lumi, Signe Seebid, Turbliss, Domina Elegans, Sõsar, Botanic Garden, Nurme ning jooksvalt lisame uusi juurde.

joik-naohooldus-v

Soovitame oma klientidele emadepäevaks kinkida “Tee, mida tahad paketti”. Miks just see pakett? Mis kingisaajat ees ootab?

Kingisaajal on suurepärane võimalus valida ise endale meelepärased protseduurid, näohooldusest pediküürini. Protseduuri kestus sõltub valitud teenuse pikkusest.

 

Korraldate “Köögispaa õhtuid”. Kuidas need välja näevad ja mida seal tehakse?  

Meie köögispaa õhtud räägivad põhjalikumalt, kuidas kodus leiduvat kasutada iluhoolduste protseduurides. Köögispaa töötoas valmistatakse kolm põnevat ilutoodet- eeterlike õlidega huulepalsam, šokolaadi kehakreem ning suhkru või soola baasil kehakoorija. Toodete valmistamise protsessis on võimalik ka ise osaleda ning oma eelistuste järgi isikupärasemaks neid muuta valides erinevaid eeterlikke õlisid ja komponente. Enda valmistatud ilutooted saab koju kaasa. Lisaks räägime jooksvalt erinevatest toiduainetest, mida köögispaas kasutada, nende mõjust ning retseptidest juustele, näonahale, kehale.

12265630_977180005673151_328208638414889426_o-2

 

Kuidas teha emale üks tõeliselt hea kingitus?

shutterstock_75987316

  1. Helista või mine emale külla!

Küsi emalt, kuidas ta elab. See kindlasti rõõmustab teda ja kindlasti mainib ta jutu sees ka midagi, mis talle kingituseks meeldida võiks või igapäevaselt vajalik oleks. Vahel võib kõige parem kingitus olla see, mis lahendab igapäevase mure. Olgu see siis mõni uudne tehnikavidin või jalavalu leevendav massaaž.

 

  1. Mis Sinu emale meeldib? Kas tal on mõni hobi?

Meenuta, millest ema säravate silmadega räägib. Kas tal on juba mõni hobi, mille tegemisele saaksid kaasa aidata? Võib-olla saad teha seda emaga koos? Võib-olla tahaks ta õppida mõnda uut oskust? Kingitus.ee tiim veetis näiteks hiljuti mõnusa pärastlõuna tehes enda kätega valmis meie kontori tassid:)

 

  1. Kas Su emale meeldib käia kohvikutes või on ta hoopis põnevate uute maitsete nautija?

Veini- ja toidukoolitused, õhtusöögid restorandes ning kohviku külastused on hea viis emadepäeva veetmiseks. Sel päeval on ikka kombeks ühise laua taha istuda ning head-paremat süüa. Miks mitte teha seda seekord mõnes põnevas kohas?

 

  1. Kas tõesti juhtus ime ja õues on ilus ilm?

Sellisel juhul tee emale ja endale KÕIGE PAREM KINGITUS ja veetke päev koos, tehes midagi ägedat ja põnevat. Tehke mõnus retk kevadises looduses kanuuga või minge hoopis jalutage ägedate huskydega.  Kui ilm aga vahepeal halvaks kisub võite minna ka proovima, kas suudate põgenemistoast koos välja saada. Elamusi, mida emaga teha on meil väga palju ja neid sab näha Kingitus.ee kodulehel.

shutterstock_266627072

Thai Lotus Spas

Seekordses blogis kirjutab Tõnis oma kogemusest Thai Lotus Spas.

thai-lotus-spa

Olen käinud Thai Lotus Spas paaril korral ning valinud Tai massaži, ühel korral üksinda ning teisel korral paari massažis koos elukaaslasega. Mõlemal korral on teenindus olnud väga eeskujulik ning vastuvõtt soe. Isegi siis jäädi väga viisakaks kui pidin enda broneeritud aja üsna lühikese etteteatamisega tühistama. Sellest ei tehtud mingit probleemi ja kohe ei pidanud ka uut aega kirja panema.

 

Kuna tegelen üsna palju spordiga ning väga vähe lihaste hooldusega (ausõna olen nii laisk, et ei venita isegi enne ega ka peale trenni, olgu see siis 2 h jõusaal või 21 km jooks) siis on mu lihased päris valulised ja kanged. Seega minu jaoks ei olnud need massažid just silitamine ja hellitamine. Kindlasti peaks arvestama, et tegu on üsna tugeva massaži ja lihaste pingete vähendamisega, massöörid teevad üsna tugevat ja intensiivset tööd. Eriti sobib sealne Tai massaž tugevama massaži fännidele ja mitte nii väga õrna ja hellitava massaaži soovijatele.

 

Esimesel korral oli endalegi üllatuseks eriti mõnus seansi lõpu osa, kus massöör väänas ja ragistas paika kõik mis ilmselt enne paigast ära oli. Väljatulles oli selline tunne nagu oleks mitu kilo kergem, mitu aastat noorem ja üldse tundus elu kuidagi helgem. Teisel korral oli teine massöör ja tema ega ka elukaaslase massöör lõpus kahjuks väänamist ei teinud, ei tea kas see sõltub massöörist või sellest et tegu teistsuguse seansiga. Üldiselt on koht väga ilus, mõnus ja teenindus väga hea, isegi peale keskuse (asuvad WW Passazi hoones) sulgemist tullakse alla vastu ja lastakse sisse. Minu kogemuste põhjal on see koht, mis sobib eelkõige tugevama massaži sõpradele.

 

NB! Tai massaaž on väga hea kingitus emadepäevaks! Vaata Thai Lotuse massaažpaketti siit!

Esimene elamus põgenemistoas

Seekordses blogis kirjutab meie praktikant Kristi esimesest kogemusest põgenemistoas. 

Claustrophobia Tallinn. Kingitus.ee

Claustrophobia põgenemistuba Tallinnas – minu esimene elamus põgenemistoas

 

Minu jaoks oli Claustrophobia Gravity põgenemistuba esimene põgenemistuba, mida olen külastanud. Sinna minnes ei teadnud üldse, mis mind ees ootab või mida see elamus endast üldse kujutab.

 

Vastavalt toa kirjeldusele ootab mängijaid ees katastroofis täielikult hävinenud kosmosejaam. Meeskonnal on vaja pääseda viivitamatult orbitaalmoodulisse, mis on ainus viis pääseda ja maale tagasi pöörduda. Peale mängujuhi seletust viidi meid ühte tuppa ning uks sulgus. Tuli hakata otsima erinevaid vihjeid, mis viiksid meid edasi ja aitaksid välja pääseda liikuvast kosmosejaamast. Tubades leidus palju erinevaid elemente mida kõike sai kruttida ja keerata ning ning mõnigi ootamatu üllatus.

 

Vihjete otsimine oli kohati keerukas, aga loogiline mõtlemine aitas hädast välja. Sai ka palju nalja. Kõigil meeskonnaliikmetel tuli erinevaid mõtteid, mida väljapääsemiseks katsetada. Ühel hetkel aga jooksis meil kõigil juhe kokku ning ei teadnud, mis suunas edasi liikuda. Õnneks aga oli võimalik küsida vihjeid ning seeläbi väljapääsu leidmisega edasi tegeleda.

 

Claustrophobia põgenemistoa elamus oli väga huvitav ja lõbus. Lisaks sellele, et ajurakkud pandi loogilise mõtlemise abil tööle sai ka palju nalja ning kõigi osalejate silmad särasid. PS! See mäng liigutab (mitte ainult piltlikult, vaid sõna otseses mõttes)! Mängu tehnoloogiline tase on Eestis enneolematu. Ole valmis naerma ja karjuma!

 

Lähemalt Claustrophobia põgenemismängudega saad tutvuda: https://www.kingitus.ee/kingitus/klaustrofoobia-tallinn

Tee kiiresti ja enda kätega valmis midagi ägedat!

Keramikakursus täiskasvanutele | Kingitus.ee

Kingitus.ee üheksanda sünnipäeva puhul otsustasid kogenud kingieksperdid panna end ka loomingulises vallas proovile. Otse Kadrioru trammipeatuse vastas asuvas Art Studio Galleria kunstistuudios ootas meid keraamik Ann Nurga.

 

Sisenedes üllatusime, et stuudio oli nii avar, hubane ja valgusküllane – maalid seintel ja maalijad molbertite taga, ahju minemist ootavad nõud riiulitel ja värsket savi voolivad keraamikahuvilised laua või potikedra taga. Selles stuudios toimuvad väga erinevad kunstikursused täiskavanutele ning saab osa võtta arendavatest kunstitundidest. Meie olime seekord valinud keraamikakursuse: Endale tassi või taldriku tegemise ühe korraga. 

Tassi tegemine | Kingitus.ee

Peale väikest tutvustust ja sisselamist asusime tegutsema. Käed, mis polnud aastaid (või suisa iial) savi voolinud ei tahtnud esialgu alluda, kuid mida aeg edasi, seda sujuvamaks saviga töötamine muutus. Kui alguses tundus, et kätte antud saviplönnist küll tassi ei saa, siis käepidemete tegemise ajaks olime juba nii elevil, et sündis nii mõnigi loominguline tass. Soovitame kõigil mõneks tunniks argirutiinist välja astuda, pühendada aega loomingule ja koos tegutsemisele!

 

Mõned kõige sitemad teeninduskogemused

Küllap on kõigil meist mõni tõeliselt halva teeninduse kogemus. Olgu see siis tuttavaga lobiseva teenindaja järel ootamine või juuksekarv toidus. Viimastest aegadest on mul ehk kõige paremini meeles juhtum, kus ettekandja ütles vaesele ootavale kliendile otse välja, et “kui Sulle siin ei meeldi, siis ära tule tagasi!”. Siin on aga paar näidet viimase aja vingematest teeninduse ja klientide (!) möödapanekutest. Kõike selleks, et panna end valmis juba reedel toimuvaks “Sita teeninduse õhtusöögiks”!*

 

Veganitele lubati serveerida liha asemel risottot köögiviljaga ning 18-eurone praad nägi välja nii:FOTO: Tuljaku restoranis einetanud perel vajus 18-eurost "praadi" nähes suu ammuli

 

Ettekandja ja Bloody Mary

Ettekandja komistas ning pillas Bloody Mary kokteilid otse kliendile sülle. Ettekandja vabandas ning klient läks riideid vahetama. Tagasi tulles ootas teda ettekandja uue kokteiliga … mis samuti kliendile sülle kukkus.

 

Pangatöötajad Internetis

Pangatöötajad kirjutasid klientide kohta räigeid kommentaare ise teadmata, et need on kõigile Orkuti kasutajatele näha. Ja kirjutati tõesti igasugu asju.

 

Klient lõi kassiiri saiaga

Ei tasu unustada, et ka kliendid on vahel kohutavad. Hiljuti šokeeris Eesti avalikkust lugu, kus purjus nooruk viskas kleinditeenindajat saiaga.

 

Müüjad läksid kliendi pärast kaklema

Tallinna sadmapiirkonnas tuli kutsuda politsei, sest kaks erineva poe teenindajat olid läinud üksteisele kallale :O

 

… Lisa kommentaaridesse oma lugu!

 

*Sita teeninduse õhtusöök on Kingitus.ee uus äge üritus, mis annab võimaluse naerda enda ja igapäeva üle. Tegelikult on meie ümber koguaeg väga naljakaid olukordi. Ei ole vaja minna teatrisse ega kinno. Elu ise annab ägedaid ja absurdseid stsenaariume, mille üle südamest naerda. Ja tihti ei olegi teenindaja süüdi. Sita teeninduse õhtusöögil oleme me keeranud võlli täiesti üle, et kliendid saaksid nautida nalja ja naeru ning ka ise end õhtusöögi jooksul täiega välja elada.

Image may contain: 1 person, beard and text