Purustame müüdid golfist

Golf ei ole Eestis väga levinud ning sellest ei teata ehk nii palju, kui mõnest teisest ägedast spordialast. Seekordses blogis uurib kingiekspert Ingrid enimlevinud müüte golfist. 

Golf on kallis

Tegelikult  saab golfimängu hinda võrrelda tavalise spordiklubi liikmelisusega. Niitvälja Golfis on mitmeid erinevaid pakette. Näiteks mahukas Rohelise Alguse pakett, mis on parim toode alustajale, maksab 149 €. See sisaldab endas nii Green Cardi kursust, jätkukursuseid, mentorringe kui ka kahe kuu jooksul piiramatut golfimängu koos tasuta varustusega. N-ö hooaja paketi hinnad on Niitvälja Golfikeskuses 290 eurost kuni 1200 euroni, mis teeb keskmiseks kuutasuks ca 70 eurot. Tegelikkuses on seesamaväärne nii mõnegi spordiklubi liikmelisusega ja lisaks saab aega veeta vabas õhus, mitte higises spordisaalis!

Golf on härrasmeeste ala

Golf pärineb Šotimaalt, kus XV sajandil taoti ümmargusi veerekive looduslikul väljakul. Esimene golfiklubi loodi 1744. aastal. Tol ajal oli golf härrasmeeste ala. Tänapäeval jõuab golfi juurde aga ka aina enam naisi ning lapsi. Niitväljal on lausa eraldi naistesari “Sõbrannad”, kus naised tulevad kord kuus kokku ja võistlevad.

Golf on ala, mida harrastatakse üksi

Kuigi golf on individuaalala mängitakse golfi palju ka sõprade või perega. Keskmiselt kestab golfiringi läbimiseks 4,5 tundi. Sellepärast tullakse aina enam kogu perekonnaga golfi mängima. Golfimängul vanuselisi piiranguid pole ja see on hea võimalus veeta koos aktiivselt aega.

Golf on lihtne ja ei anna piisavalt koormust

Ühe golfiringi jooksul läbib inimene ca 10 000 sammu ehk 6-7 km. Mängida tuleb tempokalt, kuna väljakule minnakse 8-minutilise vahega ja iga raja läbimiseks on ette nähtud konkreetne aeg. Niisiis golf ei ole sugugi kerge spordiala, vaid golfi mängides veedad aktiivse päeva vabas õhus. Golf on ka ala, mille tehnikat võib täiustada terve elu ja lihtne seetõttu see kindlasti ei ole.

Uurides golfi kohta tekkis endal kange tahtmine golfi proovima minna. Õigemini ongi see meil terve meeskonnaga suvel plaanis. Golfipakett kingitusena tundub mitmes mõttes hea idee. Ühelt poolt on see hea põhjus kingisaajal tegeleda millegi aktiivsega – näiteks on see hea võimalus ärgitada oma lähedasi või tuttavaid spordiga tegelema. Teisalt on see hea kingitus kellelegi, kes on enne erinevaid spordialasid harrastanud ning midagi uut proovida tahaks. Kolmandaks on see eriti vahva idee inimesele, kellel on alati kiire. Võimalus end mõneks tunniks infovoost välja lülitada ning keskenduda hoopis palli taga ajamisele on väga hea viis stressi peletamiseks!

Erinevaid kingiideid leiad: Niitvälja Golfi kingitused.

Comments

comments