Parim isadepäeva kingitus leitud?

Seekordses blogis otsib kingiekspert Ingrid parimat kingitust isale. 

“Mida kinkida isale?” See on iga isadepäeva, jõulude ja isa sünnipäeva lähenedes kõige keerulisem küsimus. Kui emale leiab ikka kingi: ta armastab nii poode kui ilusaid ja põnevaid asju. Siis isale on kingitust alati maruraske leida.

Esiteks on tal kõik olemas. Põhimõtteliselt on ta üks neist inimestest, kes võiks elada nendes 80ndate moodsates korterites, kus igal pool ainult valged pinnad. Ta lihtsalt vihkab nipsasju. Teiseks ei ole tal ühtegi hobi. Olgu, talle meeldib veidi oma töötoas nokitseda ning minu järjekordset lõhutud asja parandada… Kuid kui aus olla ei tea ma tööriistadest mittemidagi. Kõige hullem on kinkida midagi enda meelest meeletult praktilist ja kallist ning pärast tuleb välja, et panid just õige pisut, ja kõige olulisemaga pange. 

Nii olengi ma jõudnud põhimõttelise otsuseni, et isadepäevaks ma oma isale asju ei kingi. Sokke võib-olla võiks osta, aga see on ikka tõsiselt igav. Natuke valus ja enda rahast kahju oleks vaadata neid asju kapipõhjas vedelemas. Ja tegelikult ma usun, et ma olen jõudnud lahenduseni ning leidnud isadepäeva kingituse, mis mu isale päriselt ka meeldib.

Nimelt, iga aasta korraldan ma terve meie suure perega midagi ägedat. Ma tean, et meie koosolemine toob mu isale rõõmu (prekondlikud draamad käivad muidugi ka asja juurde). Isegi kui ma ise parasjagu kohal olla ei saa, saan ma korraldusse alati sõna sekka öelda ja isale näiteks kinkekaardi õigel päeval meili peale poetada. Siis tal ei ole enam pääsu:)

Ja neid üritusi võib olla tõeliselt erinevaid. Ühel aastal käisime Meremuuseumis. üks kord käisime elamusgolfis (mina jäin viimaseks, aitäh) ja põgenemistoas (saime välja 58. minutil, oleme geeniused :P). Ma olen hästi pikalt mõelnud, et võiks minna ka õlleõhtusöögile Tartusse (nii äge vunts!) ja äkki pimeõhtusöögile (noo süüa isale meeldib). Kuna ma ei ole kunagi oma isaga kahekesi kalal käinud, siis tundub ka see asi, mille peaks ära korraldama (tundub nagu mingi asi, mida kõik lapsed raamatutes ja filmides isadega teevad).

Samas võib-olla see aasta peaks võtma ette hoopis midagi teistsugust. Näiteks minema sigarirullimise õpituppa või sita teeninduse õhtusöögile. Või siis… lihtsalt restorani õhtusöögile või lõunale. Paar aastat tagasi käisime Kaerajaanis, see oli küll väga äge (otse Raekoja platsil) ja njomm.

Õnneks on mul veel natuke üle nädala aega oma pead vaevata ja planeerida. Usun aga kindlalt, et mingi lahe üritus on parim kingitus, mis ma välja mõelda suudan. Kui Sul on ka kinki vaja, siis vaata Kingitus.ee kingitusi isadepäevaks.

 

 

 

Comments

comments