Naistepäev – vähem asju, rohkem lugusid!

Heleri Hanko (pilt: Sandra Ruudu)
Heleri Hanko (pilt: Sandra Ruudu)

Tänases naistepäevale pühendatud blogipostituses anname sõna Heleri Hankole, kes on ka selle aasta Kingitus.ee naistepäeva reklaamnägu. Heleri on suur matkaentusiast, Näkid Metsa kaasasutaja ja naine, kes viib kõik oma unistused täide. Järgnevalt saadki lugeda, mida Heleri arvab naistepäevast, kuidas seda tähistada ja mida üldse naistele kinkida.

Naistepäev on sõna ja ka päev, mis minus juba lapsena segadust tekitas. Nägin sel päeval kõikjal mehi naisi kallistamas, lilled ja kommikarbid näpus. See kõik tundus mulle otsekui mingi veidra etendusena. Tehti, sest pidi tegema. Taustal sosistati samas midagi Nõukogude Liidu jäänukist ja propagandast. Mäletan seda häbi tekitavat paroodiamaiku. Nii kasvasin  naistepäeva suhtes üles pigem külmade ja hämarate tunnetega. Oli küll tore neid lilli saada, aga päris sügavat mõtet ja soojust ses traditsioonis ma ei tunnetanud, pigem piinlikkust.

Täna aga tunnen, et tegemist on maru tähtsa päevaga mida tuleb väärikalt pidada! Jätame need nelgid ja kreemitordid, nõukaaegsed naljad ja naistööliste autasustamised selja taha ning teeme midagi päriselt õiget ja head. 

8. märtsil rahvusvaheliselt tähistatav naistepäev on ÜRO tähtpäevade nimistus põhjusega: sel päeval korraldatakse ülemaailmseid vägivallavastaseid aktsioone, rahvusvahelisi foorumeid, minnakse appi kriisikeskustesse. See on päev, mil räägitakse naiste õigustest, vabadustest ning nende eest võitlemisest. 

Kuidas siis naistepäeva väärikalt tähistada võiks, millest täna rääkida ja mida kinkida?

Heleri Hanko (pilt: Sandra Ruudu)
(pilt: Sandra Ruudu)

Kindlasti tuleks meenutada neid, keda meie seas enam ei ole kuid kes on jätnud jälje meie ajalukku ja kultuuri ning ka nendest, kes praegu meie ühist tulevikku kujundavad: harida end ja lähedasi, süveneda valukohtadesse, arutleda võrdsuse teemadel, seista naiste selja taga. Turvatunne on parim kingitus, märkamine suurim tunnustus.

Nagu ikka – kui tahad parandada maailma, alusta iseendast ja oma lähedastest. Naistepäev ongi hea aeg panna näpp korraks pausinupule ja uurida mida naised sinu ümber vajaksid. Kahtlemata on inimesi, kelle silmad löövadki kauni lillebuketi ees kirkaimalt särama. Aga ehk vajaks ta rohkem Oma Aega, poputamist? Äkki hindaks ta rohkem mõnda koolitust või seiklust perega? Võib-olla hoopis romantilist õhtut, kvaliteetaega sinuga?

Ehk võiks naistepäevakingituse esimene osa olla mõni hooliv küsimus: kallis, mida sa praegu kõige rohkem vajaksid? Mida sa sooviksid, et ma sinu heaks teeksin? Mis sind toetaks ja õnnelikuks teeks?

Mulle nii meeldib ütlus parimad asjad siin elus on tasuta. Kui mees võtab kõik kodused toimetused enda kanda, võib sel olla hindamatu väärtus. Kustumatuid mälestusi saab luua lihtsalt, kui ühendada kodukinoõhtu pidžaamakaga, üllatada piknikuga metsas või kasvõi elutoas ehitada koos mõnus tekionn; lugeda teineteisele vannis raamatut.

Loomulikult saab vunki juurde keerata iluprotseduuridega, SPA pakettide ja õhtusöökidega.
PS. Hea ideespikri leiad kingitus.ee lõputuna tunduvast ja kenasti kategoriseeritud menüüst. 

Nii et võtame nüüd seda kingituse asja nõnda: kõige hinnalisem on selle juures sisu ja mõte. Olgu selleks siis ühiselt veedetud tunnid või aeg iseendale, igatahes on võimalik sellele valida kena pakend. Lillesülemi ja kompvekikarbi hinnaga on kingitus.ee’st võimalik soetada mitmesuguseid “kinkekarpe”!

Nüüd arutlen mina siin valju häälega, millisesse kinkekarpi ma enda (kui Kõige Tähtsama Naise oma elus) naistepäevakingituse pakin.

Heleri Hanko (pilt: Sandra Ruudu)
(pilt: Sandra Ruudu)

Hei! Teate, mis minu arvates täna südame eriti soojaks teeb? Naistevaheline solidaarsus! See õlatunne ja tugi üksteisele ongi vast kõige vajalikum ja edasiviivam nimetaja. Tähistame ka omavahel!

Ja nõnda tahaksin tunnustada ja hellitada endale tähtsaid naisi, kellega läbi elu koos pusitud:

  • Emme, sa oled alati muretsenud metsloomade pärast kellega metsas kokku võin sattuda: eriti karude ja huntide pärast. Lähme neid nüüd koos turvaliselt vaatama ja nendega tutvuma!
    Või siis lähme proovime koos akrojoogat? See, kuidas sa oma 33-aastasele lapsele lennukit tegid, ajab veel siiamaani meenutades kõkutama!

  • Kallis õeke, mäletad, kuidas me kunagi panime imeks kohati lausa uskumatuid nimesilte huulepulkadel ja küünelakkidel? Meil on nüüd võimalus koos meisterdada endale oma lemmiktoonis huulepulk ja panna sellele kõige naljakam nimi mis pähe võib tulla!
    Minu esimesed ideevälgatused (mõistagi ikka kuidagi metsapoole): “Jõhvikas sammalhabemes”, “Siilipidu”, “Taara kosmos”, “Sookailu soo ilu”, “Riburadapidi Rabaradapidi”. Ära siis ahvi, eks!

  • Külli, mu bestie: eelmine aasta oli meile väga viljakas teatriaasta! Teeme sellest traditsiooni.
    Kas sa tuleksid minuga Pärnusse Endla teatrisse, sinu valitud tükki vaatama? Siia juurde vaataks miski toreda SPA ka, sest see traditsioon vajaks meil taaselustamist!

  • Teele, mu Saaremaa Majakas, palun teid Kellaviieteele Villa Ammendes. Nii palju on taas jagada! Oi-oi, kui palju! PS. Aitäh sulle, sa tõesti olid eelmine aasta suurimaks toeks. Kallistan!

Ühesõnaga ja üleüldse: Vähem asju, rohkem lugusid!

Soovin kogu südamest meile kõigile sisukat ja tähendusrikast naistepäeva!

Comments

comments