Kuuelamus! Siberi matk Huskydega!

Kingitus.ee tiim on alustanud kuuelamustega! See tähendab, et käime oma tiimiga iga kuu mõnda elamust proovimas ja jagame teiega pilte, videoid, emotsioone ja laialdast tagasisidet.

Esimeseks kuuelamuseks osutus Siberi matk Huskydega Paasiku koertemõisas. Paasiku asub 35km kaugusel Tallinnast ja sõit sinna läks väga kiiresti ja valutult. Kohale jõudes olime positiivselt üllatunud, kui nägime naerusuiseid mõisa peremeest ja perenaist, kes võtsid meid soojade tervitustega vastu. Ka pere kõige pisem, paari aastane poja, oli rõõmsal sammul koos kutsadega meid tervitama tulnud. Enne veel kui koerte juurde jõudsime minna, olime juba positiivselt meelestatud sellest ilusast ja rahulikust ümbrusest. Talus oli palju maju ja paksu lumekatte all olevad kuused tekitasid tõeliselt maagilise vaate.

Mõisa peremees tegi meile tutvustuse ja põgusa sissejuhatuse meid eesootavast matkast. Niisiis sammusimegi elevusega koerte juurde. Juba kaugelt kuulsime ulgumist ja rõõmusaginat. Kohale jõudes olid koerad nii õnnelikud, et viskusid kohe selili maha, et neid paitada ja kallistada saaksime. Koeri oli talus üle 20ne ja kui esimesed tervitused, tutvumised ja pildistamised said tehtud, liikusimegi matka juurde.

Valikus oli kaks matka, täispikk matk (7km) ja lastematk (3km). Otsustasime siis täispika matka kasuks ning saime ka valida, mitme koeraga soovime matkama minna. (1 või 2) kutsad pandi meile keha ümber rakmetega ning kaks koera siis olid rihmaga minu ees, vedides mind kergelt edasi.

Matk ise oli väga ilus, saime jalutada nii lagendikul, metsatukal, jõeääres kui ka tee peal. Päike säras taevas ja valge lumi sillerdas meie ümber. Matka tempo oli üsna kõrge, kuna koerad soovisid kiiresti liikuda aga tänu nende jõule oli ka endal samm kergem. Koeri oli kerge juhtida ja nad olid väga kuulekad.

Mõisa tagasi jõudes saime veel alpakasid söötma minna ja ponile tere öelda. Peremees jutustas meile veelgi mõisast ja loomade päriolust ning juttu jäi meil kauemakski veel.

Meie oma tiimiga jäime väga rahule ja kindlasti tahame ka minna matkale, kui lund enam ei ole. Kutsade nägemine ja nendega mängimine on juba omaette elamus ja nendega veel kaunis looduses matkata on vinge elamus! Koerad on väga lastesõbralikud ja rõõmsameelsed. Suured tänud Paasiku mõisa inimestele, kes meid soojalt vastu võtsid ja jälle nägemiseni!

Comments

comments