Kuidas ma otsustasin, et müün oma korteri maha ja ostan jahi!

Ühel mõnusal, natuke tuulisel päeval kutsus GoGroup meid ühele mõnusale tiirule Tallinna lahel. Seadsime sammud Pirita TOPi poole, kus meid ootas juba meeskond, eesotsas kapten Aare Kööbiga. Tegu oli Go jaht Sylviaga, mis on A-klassi ookeanijaht ning mahutab kuni 12 inimest. Nautisime seda sõitu juba esimesest hetkest. Liikusime mootori abil lahele ning saime Tallinnale heita hoopis teistmoodi pilgu. Vaatasime lähemalt üle suured kruiisilaevad ning kalasadama, elasime kaasa laste trennile, kes tegid oma esimesi samme, et neist saaksid kunagi maailmamerede seilajad. Olles talvel näinud just filmi “Ahto. Unistuste jaht”, loodan ma siiralt, et see meretuhin ei lähe neil kunagi üle ja ka tulevikus leiaks igast sadamast vähemalt ühe eestlase.

Merel heiskasime purje ning see oli koht, kus kõigil adrenaliin tõusis. Jaht tegi korraliku kannaka ning olin siiralt üllatunud, kui kiirelt selline suur asi võib end teise suunda keerata. Vahepeal olime muidugi korralikult kreenis, igaüks hoidis kinni kust sai. Hirmu ei tundnud keegi, pigem kõik läksid lapsemoodi hoogu ja seda manöövrit sooviti veel ja veel. Kõige julgemaks meremeheks sai meie noorim osaleja, Simona – 7aastane tulevane purjetaja!

Kapten Aare Kööp on tõeline merekaru. Rääkis kogemuslugusid, tegi merenalja ja lasi julgematel seista jahi ninas, teate ju küll seda kuulsat Rose ja Jacki hetke Titanicul 🙂

Mulle anti kätte rool ja suund. Selline suur jaht allub üllatavalt hästi ning juba natuke keeramist võib sind hoopis teisele poole viia. Polegi nii keeruline….avamerel 😀

Tegu oli ülivahva elamusega ning soovitan kindlasti kõigil minna. Pidada seal siis sünnipäev, mõnus õhtu sõprade või perega. Saad kätte oma esimese kogemuse ning ehk ka käe soojaks ja pisikese särina südamesse tiksuma, et ehk leiaks oma ellu ühe vahva hobi. Mina näiteks läksin sealt ära veendumusega, et milleks mulle korter, kui jaht tuleb koos magamistoaga ja võimalusega lihtsalt soojemate tuultepoole minema seilata, kui siinkandis hakkab taas lund sadama.

Püüa vähemalt iga nädal teha üks asi, mida sa mitte kunagi varem ei ole teinud! See on juba 52 uut kogemust aastas!

Comments

comments