Kingitus – Jääaja Keskuse perepääse

Kui sul endal või su sõbral on huvi looduse vastu, on Jääaja Keskuse külastus kingiks väga hea mõte. Mina külastasin Jääaja Keskust koos lastega (4a ja 9a). Põnev oli meil kõigil, nii minul kui täiskasvanul, kui ka lastele. Tegevust jätkus meil kaheks tunniks ja hetkekski ei tundunud, et lastel seal põnev ei oleks. Kui aga põhjalikult kõik infostendid ja viited läbi lugeda, tuleks arvestada vast 3 tunniga. Seega saad ise mõnusalt oma aega planeerida. 

Kus Jääaja Keskus asub?

Tartumaal Saadjärve kaldal. Tartu linnast vähem kui poole tunnies autosõidu kaugusel.

Mida Jääaja Keskus endast kujutab?

Jääaja Keskus on kogu perele mõeldud põnev elamuskeskus. Jääaja Keskus on hästi üles ehitatud. Ta asub kolmel korrusel (olemas ka lift), millest siis hakkavad kõik möödunud ajastud lahti rulluma kuni tänapäevani välja.

Siin on võimalik tutvuda elusuuruses eelajalooliste loomade, lindude, roomajate ja kaladega ning kogeda elamuslikku ülevaadet sellest, kuidas on aastatuhandete jooksul kujunenud maailma ja Eesti loodus.

Jääaja Keskuse ekspositsioon pakub külastajale ülevaadet jääaja tekkepõhjustest ja mõjust maakerale, Eestile ja Vooremaale, tutvustab Eesti looduse ja inimasustuse arengulugu pärast viimast jääaega ning kliimamuutuste põhjuseid ja nende uurimist.

Kusjuures kõike seda ei ole tehtud kuivade tekstide ja näidete põhjal. Tegemist on interaktiivse elamuskeskusega, kus saab visata Kalevipoja kivi, mängida koopas liivaga, vaadata, kuidas ilma ennustatakse, värvida elusuuruses loomi seinal, tutvuda erinevate asukatega ei paigus jne. Seega tõesti, mängleva kergusega on võimalik ammutada palju uusi teadmisi või kinnitada olemasolevaid. 

Kellele Jääaja Keskus sobib?

Võiks öelda, et kõigile. Minu 4aastased kaksikud nautisid ka sealset keskkonda täiel määral. Jah, mõned atraktsioonid olid pisut kõrgel nende jaoks (nt loomade vaatamise kaamera või mõned “toidukaubad” poes) kuid muus osas ei märganud küll, et and oma kogemust vähem naudiksid kui suuremad (9a). 

Millised Jääaja Keskuse kingitused on Kingitus.ee valikus?

Meie valikust leiad nii perepääsme (2 täiskasvanut + 3 last), kui Jääaja Keskuse külastuse kahele ja ühele

Comments

comments