Kingieksperdid käsirelvadega kõmmutamas

Saabunud on Eesti sügis ja välised elamused hakkavad asenduma tubasematega. Seekord seadsime tiimiga sammud Taktikalise Laskmise Keskusesse, kus soovisime proovida erinevate käsirelavade jõudu.

 

Elamustestijatega liitusid ka kogenud Kingitus.ee eksperdid – seltsis segasem. Lasketiirus võeti meid soojalt vastu ning juhatati ruumi, kus saime esmakoolituse, kaitseks prillid ja kõrvaklapid. Olime kõik veidi pinges: paljudel esimene kord relva käes hoida, teistel oli see aastatetagune kogemus.

 

Laskmas Taktikalise Laskmise Keskuses

 

Alustasime vaikselt ja väiksema relvaga, milleks oli maailmakuulus ja üks müüdumaid 9mm käsirelvu. Saime lasta 10 lasku paljudes riikides jõustruktuuride poolt kasutatavast relvast- Glock 17nest. Polnudki hullu, tagasilöök pea et puudus! Nalja sai kõvasti ja kõik lasid julgelt!

Lasketiir Tallinnas

Liikusime edasi suurema relvani- AK-47. Väga huvitav pill: juba jõulisem ja sai tunda end kui tõeline laskur. Sihitiseme, lasime, nautisime – tagasilöök oli taas väike.

 

Betra laskmas

 

Vintpüss M4, oli aga juba täiesti teisest kategooriast. Pauk oli juba nii kõva, et ehmunud naised toanurgas ootasid ja hüppasid kohalt. Relval oli peal optiline sihik, mis lasi meid oma laske eriti täpselt sooritada ja pärast laskemärki vaadates oli kohe uhke tunne, kui täpselt esmalaskja lasta suudab.

Gert laskmas vintpüssiga

 

Kõige-kõige huvitavam relv, mida lasta saime oli pumppüss! Kes poleks filmis näinud, kuidas seda stiilselt käetõmbega alt laetakse?  See relv tekitas lausa ärevust. Kahjuks sellist stiilset laadimist meie ei katsetanud, pidavat relva rikkuma, kuid pauk relvast oli juba suursugune: tagasilöök mega, aga adrenaliin ainult küttis ja lask lasu järel oligi juba meie viis lasku tehtud.

 

Betra laskmas pumppüssiga

 

Tegemist oli väga vinge kogemusega. Esmalaskja, kellel puudub kogemus relvadega sai suurepäraselt hakkama! Milline elamus! Meie tulemused märklaual olid suurepärased, enamused meist said sihtimisega väga veenvalt hakkama. Meie koju õunaraksu ei tasu tulla!

Kingid leiad meie kodulehelt: Taktikalise Laskmise Keskuse elamused 

 

 

 

 

Comments

comments